Singletrack w Gorlicach. Rowerowe enduro
O otwarciu single tracka pisaliśmy w grudniu 2021 roku >>>Singletrack pod śniegiem, ale już czynny.
Przypomnijmy powstał on z inicjatywy Bogusława Dąbrowskiego, który złożył zwycięski projekt do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice w 2020 roku.
Materiał ten rozpoczynamy rozmową z p. Wojtkiem, osobą zaangażowaną w rowerowe sporty enduro. To właśnie on od kwietnia przesyłał nam zdjęcia z Góry Cmentarnej w Gorlicach.
Bardzo cieszę się, że w Gorlicach mamy rowerowy singletrack – mówi p. Wojtek.
I tu mój entuzjazm się kończy. Muszę przyznać, że jestem rozczarowany tym, w jaki sposób utrzymywany jest ten obiekt, którego budowa pochłonęła przecież 300 tys. zł. Jestem często użytkownikiem innych singletraków w południowej Polsce. Nie mamy co szukać porównań do najlepszych tego typów obiektów w kraju, np. w Bielsku-Białej czy Koziej Górze.
Muszę przyznać, że nasza społeczność tu w Gorlicach nie jest skonsolidowana. Mieliśmy pomysły na imprezy, które rozkręciłyby zainteresowanie tym obiektem, ale wszystko rozeszło się, mówiąc przysłowiowo, po kościach. Dodatkowo, jak zobaczyliśmy, że obiekt jest przez długi czas zaniedbany, to ochota odeszła nam zupełnie.
Teraz gdy można już jeździć, postaramy się zmobilizować i być może jeszcze w te wakacje zorganizować zawody. Wiem, że osób uprawiających rowerowe enduro w regonie jest bardzo dużo, a drzemie w nas potencjał, który warto by było wykorzystać w ramach promocji miasta i regionu.
Zawody na gorlickim singletracku? OSiR jest chętny, a społeczność?
Administratorem obiektu jest gorlicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Odwiedziliśmy teren singletracka dziś z aparatem, by przyjrzeć się mu z bliska.
Dbamy o ten obiekt zewnętrzny zgodnie z potrzebami – mówi dyrektor gorlickiego OSiR, Mariusz Duszowicz.
Jeśli chodzi o koszenie, to zostało ono wykonane wczoraj (26 lipca). Kolejne nastąpi wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, i będzie wynikała ze zgłoszenia. Gorlicki singletrack nie jest obiektem wpisanym w harmonogram cyklicznego koszenia trawy, jak np. gorlicki stadion, gdzie odbywa się to regularnie, bo korzysta się z niego codziennie.
Bardzo chcemy, by rowerowa młodzież korzystała z tych tras, bo przecież po to one zostały wybudowane. Jesteśmy zainteresowani organizacją imprez na tym obiekcie, pod warunkiem zaangażowania się społeczności związanej z taką formą jazdy na rowerze. Dotyczy to też pumptracka i skateparku. Potrzebujemy przynajmniej jednej osoby, która podejmie się koordynowania projektu, a my ze swojej strony obiecujemy pomoc w promocji wydarzenia.
Dla osób zaangażowanych w rozwijanie dyscyplin związanych z korzystaniem z obiektów singletrack, skatepark, czy pumptrack, dział sportu jest zawsze otwarty. Zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze