Rabkoland to znajdujący się niemal w sercu Podhala rodzinny park rozrywki z bogatą tradycją. Kultowy obiekt został otwarty w 1988 roku i od razu rozkochał w sobie tłumy rozbieganych dzieciaków i ich rodziców. Dziś kompleks zajmuje 2 ha powierzchni, składa się z sześciu stref tematycznych i blisko 50 atrakcji.
W tym sezonie obchodzimy 35-lecie istnienia. To symboliczny moment, a zarazem kolejne wyzwanie. Musimy sprostać oczekiwaniom, aby nasi mali bohaterowie opuszczali park z uśmiechem i chcieli do niego wracać – mówi Piotr Wiecha, właściciel Rabkolandu.
Urokliwa lokalizacja atrakcji zdecydowanie ułatwia to zadanie. Rabka-Zdrój słynie nie tylko z bajkowych krajobrazów, ale także z niezwykle korzystnego mikroklimatu. To miasto uzdrowiskowe, nasycone lokalną kulturą i otoczone zjawiskową przyrodą. Co roku roi się w nim od turystów.
Do najbardziej kultowych miejsc Rabkolandu należy Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, Latająca Chatka czy Skałożerca. Atrakcje wyróżnia ich tematyczność, oparta na bajkowej historii parku i losach wesołej gromady bohaterów. Poznając historię Krucabomby czy Owieczek Irenek dzieci poszerzają wyobraźnię. Co ważne, to zabawa połączona z edukacją, a także pobudzaniem kreatywności.
Park rozrywki stawia na nowości
Z każdym upływającym rokiem w Rabkolandzie przybywa nowych atrakcji. W ubiegłym sezonie odwiedzający przywitali strefę tematyczną Farma Cioci Maryni. Serca najmłodszych zdecydowanie podbiły Warzywne Wieże. Dzieci nie tylko korzystają w nich z lunety do obserwacji, ale również z tarasu widokowego czy robiącej prawdziwą furorę 12-metrowej zjeżdżalni!
W tym sezonie szykuje się więcej nowości
Na Farmie powstaje Ogródecek i Spiżarnia. To świeży powiew zabawy. Mali goście będą mogli wejść do wypełnionych zapasami podziemnych pomieszczeń. Tam pierwsze skrzypce zagrają harcujące myszy, które kochają podjadać zapasy Cioci Marynii.
To miejsce pobudzi wyobraźnię niejednego urwisa. Na dachu powstanie chatka z narzędziami i zieleniec z olbrzymimi warzywami. Teren wypełnimy dydaktycznymi tabliczki z opisami. Będzie również nowa Łódź Wikinga ciesząca się w przeszłości dużym zainteresowaniem – podkreśla Piotr Wiecha.
W Rabkolandzie po wyczerpującej zabawie goście nie muszą martwić się o uzupełnienie kalorii. Na odwiedzających czeka dziewięć punktów gastronomicznych. Restauracje serwują pyszne obiady, a także szybkie i sycące przekąski oraz słodycze w tym lody czy gofry.
Ostatnie dni bonu turystycznego
Zanim wiosna na dobre przywita nas wysokimi temperaturami, warto już dziś zaplanować wypoczynek i przyjazd do Rabkolandu. Wciąż pozostało kilka dni na wykorzystanie bonu turystycznego. Opłatę trzeba wykonać do 31 marca, ale termin przyjazdu można zarezerwować w dowolnym dniu działania obiektu w sezonie 2023. Warto o tym pamiętać, aby świadczenie zwyczajnie nie przepadło. Rabkoland to także idealne miejsce na odwiedziny dla grup szkolnych.
Uczniowie nie tylko oddadzą się urokom dobrej zabawy, ale również poszerzą horyzonty i zdobędą cenną wiedzę. Szczegóły dostępne są pod numerem telefonu: 570 390 988. Co istotne, na ten moment ceny biletów do parku pozostają identyczne jak z ubiegłego sezonu!
Tegorocznego otwarcie Rabkolandu zaplanowano na 28 kwietnia.
Materiał nadesłany: Park rozrywki RABKOLAND
Rabkoland, 34-700 Rabka-Zdrój, Rynek
+48 570 390 988
Napisz komentarz
Komentarze