Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Rekordowa końcówka spotkania. Staszkówka Jelna bez punktów

Zawodniczki UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna kontynuują walkę o punkty w I lidze piłki nożnej na szczeblu PZPN. Wczoraj (6 listopada) na boisku w Siennej zmierzyły się z ekipą BTS-u Rekord Bielsko-Biała.

Autor: UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna

Dzisiejsze przeciwniczki UKS-u to jedna z trzech obecnie najlepszych drużyn ligi. Bielszczanki mając 19 punktów są wiceliderkami rozgrywek.

UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna - BTS Rekord Bielsko-Biała 2:4 (2:1)

Bramki: 1:0 Kuźdub (2. min.) 1:1 Czyż (17. min.) 2:1 Kuźdub (35. min.) 2:2 Piwowarczyk (50. min., samobójczy) 2:3 Moskała (90. min.) 2:4 Nowacka (90+4. min., z rzutu wolnego)

Rekord: Majewska – Palichleb (46. Pietrzyk), Rżany, Cygan, Czyż (35. Nowacka), Kłębek (72. Suwada), Moskała, Kubaszek, Zając, Gutowska (72. Szafran), Chóras (39. Gąsiorek)

Niestety nie udało się przełamać złej pasji zawodniczkom ze Staszkówki Jelnej, które od 4. kolejek nie są w stanie zdobyć punktów.

W pierwszej połowie podopieczne Wojciecha Mroza przeważały, co udokumentowały zdobyciem dwóch bramek. Przeciwniczki z Bielska-Białej nie pozostawały im dłużne i za każdym razem wyrównywały stan rywalizacji. Morale drużyny podłamała bramka z 50 minuty spotkania, gdy Karolina Piwowarczyk skierowała piłkę do własnej bramki.

Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka dla bramkarki gospodyń, co oznaczało osłabienie sił Trójeczki w polu. Przyjezdne grając w przewadze, przejęły inicjatywę. W 90 minucie meczu przeprowadziły zabójczą kontrę, która dała im prowadzenie.

Na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem bielszczanki przypieczętowały zwycięstwo zdobywając gola strzałem z 18 metrów z rzutu wolnego.

Pomimo porażki z renomowanym zespołem Rekordu Bielsko-Biała jestem bardzo zadowolony z gry – powiedział nam Wojciech Mróz, trener zespołu Staszkówki Jelnej.

Poziomu zaangażowania oraz serca zostawionego na boisku przez moje zawodniczki nie da się wycenić.

Bardzo rzadko to robię, ale tym razem muszę odnieść się do pracy trójki sędziowskiej, która w mojej ocenie wypatrzyła wynik tych zawodów. W 85 minucie niesłusznie nasza bramkarka otrzymała czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym, co w konsekwencji skutkowało utratą dwóch bramek i miało olbrzymi wpływ na końcowy wynik zawodów.

Drużyna ze Staszkówki Jelnej zatrzymała się zdobyczy dziewięciopunktowej, ostatni raz zasilając ligowe konto 18 września w meczu z Bielawianką Bielawa. Daje im to 7. miejsce w tabeli na 11 drużyn biorących udział w rozgrywkach. Bielszczanki dzięki zwycięstwu w Siennej i pauzie SWD z Wodzisławia Śląskiego, awansowały na fotel wicelidera ligi.

Na ostatni mecz rundy jesiennej podopieczne trenera Wojciecha Mroza udadzą się za tydzień do Rzeszowa, by w ramach 10. kolejki zmierzyć się tam z Resovią.