Ofensywa bez zarzutu, defensywa do poprawy

Zawodniczki UKS-u Trójka Staszkówka Jelna mają za sobą kolejny mecz w I lidze kobiecej piłki nożnej. Dziś (30 października) na boisku w Siennej podejmowały zespół Polonii ze Środy Wielkopolskiej.

Autor: UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna

Przed tym spotkaniem UKS zajmował 6. miejsce w lidze i miał dwa punkty przewagi nad dzisiejszym przeciwnikiem.

UKS Trójka Weronica Staszkówka Jelna - Polonia Środa Wielkopolska 3:4

Drugi z kolei przegrany mecz przez drużynę ze Staszkówki/Jelnej. Gospodynie mając inicjatywę przez większość spotkania, stwarzając sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki, musiały pogodzić się z bolesną porażką.

Trener UKS-u, Wojciech Mróz, mimo dzisiejszego niepowodzenia chwali swój zespół.

Jesteśmy bardzo rozczarowani po tej porażce – mówi Wojciech Mróz.

W ofensywie zagraliśmy bardzo dobre zawody i stworzyliśmy sobie bardzo dużo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

Po pierwszych 30 minutach, w których dominowaliśmy na boisku, mecz powinien być już zamknięty, a niestety na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Bardzo frustrujące są proste błędy, które popełniamy w defensywie i to one w dużej mierze decydują dzisiaj o wyniku całych zawodów.

Pomimo porażki chciałbym pochwalić cały zespół za walkę, determinację i zaangażowanie przez 90 minut.

Drużyna wywodząca się z dwóch powiatów, gorlickiego i nowosądeckiego, zajmuje obecnie 7. miejsce w I lidze. Przed UKS-em jeszcze dwa spotkania rundy jesiennej. Za tydzień podopieczne Wojciecha Mroza będą podejmować trzecią drużynę ligi, Rekord Bielsko-Biała, a przed rozpoczęciem przerwy zimowej wybiorą się na spotkanie wyjazdowe do Rzeszowa, by zmierzyć się tam z Resovią.