Jeśli słyszeliście o nowej publikacji wydawnictwa Czarne „Zapaść”, to wiecie jak wiele problemów mają miasteczka takie jak Gorlice. Drobne zmiany na lepsze maskują problemy rzeczywistości, w której potrzebna jest pewna rewolucja. Taką właśnie rewolucyjną zmianą może być lepsza komunikacja drogowa. To od niej uzależniona jest atrakcyjność regionu i szansa na pozyskanie inwestorów. Bez niej małe i średnie miasteczka czeka stopniowa zapaść.
Rozbudować drogę krajową nr 73 i przekwalifikować ją na drogę ekspresową S73
W czasie wczorajszego (28 lipca) posiedzenia Zarządu Powiatu Gorlickiego poruszono temat lepszego skomunikowania Gorlic. Walka o tą zmianę pozostaje od lat nierozwiązanym problemem naszego regionu.
O lepszej jakości drogi nie walczymy jednak osamotnieni.
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Gorlicach:
Zarząd wyraził jednoznaczną aprobatę i poparcie dla przedstawicieli władz miast oraz gmin, przez które przebiega dzisiejsza trasa krajowa numer 73, którzy zabiegają, by przebudować ją do standardu drogi ekspresowej.
Trasa S73 łączyłaby Kielce z miejscowością Barwinek przy granicy ze Słowacją, przebiegając przez Nowy Korczyn, Tarnów, Gorlice, Jasło i Krosno (...) należy zauważyć, iż zarówno z południa Małopolski jak i Podkarpacia bardzo trudno dostać się do głównych węzłów komunikacyjnych związanych z autostradą A4 z uwagi zarówno na czas dojazdu jak i jakość lokalnych dróg.
Zasadność inwestycji jest oczywista: ma umożliwić rozwój południowo-wschodniej części kraju. Jak informują władze, zmiana ta dotyczyłaby niemal 7 mln mieszkańców Polski. Dobra komunikacja to potencjalny rozwój kilkunastu stref gospodarczych, mająca bezpośredni wpływ na kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.
Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Napisz komentarz
Komentarze