Projekt „Zielona Ławeczka” jest adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Ma on na celu poprawę estetyki przestrzeni wspólnej na osiedlach.
Mała zmiana na lepsze
Dzięki środkom z projektu, w przestrzeniach zielonych mają się pojawiać zielone zakątki, miniogrody z ławeczką, a nawet obiekty mikroretencji. To nie tylko sposób na tworzenie pięknej przestrzeni do wypoczynku i spotkań, ale także sposób na poprawę warunków środowiskowych. Mówiąc wprost: nie musimy już patrzeć z zazdrością na innych: designerskie ławeczki i instalacje zielone mogą powstać na każdym osiedlu.
Maksymalna wartość grantu rzeczowo-pieniężnego wynosi 1950 zł. W skład grantu wchodzi:
- dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
- bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł;
- wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
- ławka parkowa – wartość 450 zł;
Maksymalna kwota dofinansowania, o którą może wnioskować zespół to 1500 zł.
Sąsiedzi w walce o wspólną sprawę
Poza wymiernymi efektami w postaci wykonanych projektów, projekt ma na celu pobudzanie wspólnej aktywności sąsiedzkiej. Zgłoszenia do konkursu powinny pochodzić od zespołów konkursowych, czyli co najmniej pięcioosobowych grup sąsiadów. Liczebność zespołu może się ulegać zwiększeniu z czasem. Całość przedsięwzięcia prowadzi lider zespołu, odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktu z administracją modernizowanego terenu (np. osiedla) i organizatorem konkursu.
Zarejestrowanie zespołu jest konieczne do 6 czerwca 2021 r. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie >>>zielonalaweczka.pl. Można tam znaleźć także gotowe propozycje projektów i inspiracje do przyszłych oaz spokoju.
Napisz komentarz
Komentarze