Trwa Program 8 tygodni do zdrowia, którego celem jest rozruszanie Polaków i zachęcenie do regularnej aktywności fizycznej, która jest najlepszą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie!
Program realizowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, to kompletny program profilaktyczno-treningowy, pokazujący jak ćwiczyć bezpiecznie, tak by efekty byłby satysfakcjonujące. Ścieżka treningowa przygotowana jest w porozumieniu z trenerami, lekarzem, fizjoterapeutą i psychologiem. Cały cykl treningowy zaplanowany jest na dwa miesiące, a celem jest poprawa kondycji i zdrowia każdego z uczestników programu.
Nie potrzebujesz profesjonalnego zaplecza, wystarczą Twoje chęci i wola wprowadzenia zmiany w swoim życiu
8 programów treningowych długości 35 minut, o wzrastającej stopniowo intensywności będzie prezentowanych na kanale >>>YouTube Akademia NFZ przez kolejnych 8 tygodni – jeden film w każdym tygodniu. Dodatkowo uczestnicy projektu otrzymają zalecenia aktywności fizycznej o wzrastającym wymiarze czasowym od 100 do 170 minut tygodniowo.
Aby zacząć, wystarczy odpowiedzieć na 7 prostych pytań z >>>kwestionariusza PARQ. Jeżeli na którekolwiek pytanie odpowiesz twierdząco – skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym, aby określił ryzyko podjęcia aktywności fizycznej. Nie martw się, przeciwwskazań do ruchu jest niezwykle mało! Następnie przygotuj wygodne buty i strój, hantle (obciążenie dostosowane do obecnych Twoich możliwości), matę do ćwiczeń, wodę oraz ręcznik.
Przed, w trakcie i po sprawdź aktualną kondycję fizyczną korzystając z 1 z 2 wersji testu Coopera >>>biegowej lub >>>marszowej. W ten łatwy sposób samodzielnie określisz poziom wydolności fizycznej na początku projektu i w trakcie oraz sprawdzisz po zakończeniu projektu. Sprawdź też ile ważysz oraz zmierz obwód pasa w cm i zapisz wyniki, aby móc monitorować postępy. Zapisz wyniki w swoim grafiku postępu.
Weź z nami aktywny udział w programie! Tak normalnie, dla siebie, dla zdrowia i dobrej zabawy.
Plan:
0 – Film startowy – 28.09
1 – Adaptacja, czyli zaczynamy – 29.09
2 – Budujemy wydolność – 6.10
3 – Ćwiczymy z obciążeniem – 13.10
4 – Tabata i nasze pierwsze interwały – 20.10
5 – Wzmacniamy siłę mięśni – 27.10
6 – Poznajemy interwały prof. Gibali – 3.11
7 – Czas na interwałowy HIIT. Etap 1 – 10.11
8 – Gotowi na interwałowy HIIT. Etap 2 – 17.11
Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Źródło: akademia.nfz.gov.pl
Napisz komentarz
Komentarze