Jak podaje UM Gorlice, w ramach zgłaszania projektów w tym roku do urzędu wpłynęło łącznie 34 wnioski. Z zebranych pomysłów do ostatecznego głosowania przyjętych zostało 31, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.
W tym artykule prezentujemy Wam zadania zgłoszone jako ogólnomiejskie. W drugim artykule dostępnym >>>TUTAJ możecie zapoznać się z zadaniami osiedlowymi.
Już teraz możecie zapoznać się z listą zadań, ale głosy możecie oddawać dopiero od poniedziałku!
- Biblioteka czynna całą dobę! Montaż książkomatu i infrastruktury rowerowej przy MBP w Gorlicach
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
Propozycja ta zakłada montaż książkomatu i stojaka na rowery przy gorlickiej MBP.
Książkomat umożliwiałby odbieranie zamówionej wcześniej literatury oraz dokonywanie zwrotów 24 godziny na dobę! Z urządzenia mógłby skorzystać każdy Czytelnik, który posiada aktywną kartę biblioteczną gorlickiej MBP. W 42 skrytkach można by zostawiać woluminy do zwrotu i odbierać zamówione. Urządzenie to działałoby niezależnie od czasu pracy samej biblioteki. Co więcej, pozwalałoby ominąć ograniczenia, które pojawiły się w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Drugim elementem realizacji tego zadania byłoby umieszczenie przy bibliotece stojaka z miejscem na 8 rowerów z ogólnodostępną stacją do ich reperacji. To pozwalałoby bezpiecznie pozostawiać tam swoje pojazdy osobom, które właśnie w ten sposób przybywają do MBP. W ramach projektu, na rogu budynku MBP, zamontowana zostałaby także kamera.
- No pięknie! – zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy Parku Miejskim
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
To zadanie obejmuje swoim zakresem aż trzy różne elementy: wykonanie wybiegu dla psów przy Parku Miejskim, oświetlenie kładki prowadzącej do Parku Miejskiego od ulicy Parkowej oraz ustawienie rowerowych stacji naprawczych wokół parku.
1. Podświetlenie kładki prowadzącej do Parku Miejskiego – będzie atrakcją zarówno dla gorliczan, jaki i turystów odwiedzających nasze miasto. Iluminacja ma być elementem wpisującym się w wizję Gorlic jako Miasta Światła. Oświetlenie mostu będzie dostosowywane kolorystycznie do różnych okazji i świąt.
2. Budowa wybiegu dla psów – to element zadania polegający na wydzieleniu ogrodzonej przestrzeni dla spacerowiczów i czworonogów, tuż przy trasie spacerowo-rowerowej w pobliżu Parku Miejskiego. Na placu znalazłyby się sprzęty przeznaczone do zabawy i ćwiczeń dla zwierząt (pochylnie, obręcze itp.) oraz ławki i kosze na śmieci.
3. Budowa stacji naprawczych dla rowerów (co najmniej trzech: jednej dużej i dwóch mniejszych). Duża stacja rowerowa znalazłaby się koło pumptracku i skateparku, służąc każdemu chętnemu do doraźnej naprawy i prac pielęgnacyjnych wokół swoich rowerów. W tym punkcie stacja posiadałaby wiele funkcji dodatkowych, w tym stojak pomocniczy, pneumatyczny uchwyt do deskorolki, etc.
- Wykonanie nakładki bitumicznej na ścieżce rowerowej od kładki przy ulicy Kościuszki bocznej do granicy z Ropicą Polską
Szacunkowy koszt zadania: 150 000 zł
- Remont nawierzchni jezdni na ul. Pod Lodownią
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
- Poprawa infrastruktury sportowo-treningowej na stadionie im. Maksymiliana Kumorkiewicza przy ul. Sienkiewicza
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
- Remont ulicy Konopnickiej od bloku nr 17 do 25
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
(Zespół ds. budżetu obywatelskiego po przeanalizowaniu dwóch odrębnie złożonych projektów dotyczących remontu tego samego fragmentu ulicy Konopnickiej, zdecydował
o połączeniu ich w jeden wniosek. Zakres zadania pn. „Remont ulicy Konopnickiej – wykonanie nowej nakładki asfaltowej” był tożsamy z założeniami projektu pn. „Przebudowa nawierzchni ulicy Konopnickiej 17 – 23”, który także został zgłoszony w tej edycji budżetu obywatelskiego. )
- Modernizacja chodnika i infrastruktury drogowej wraz z rozbudową miejsc parkingowych w obrębie cmentarza komunalnego w Gorlicach
Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
Szczegółowy opis wszystkich zadań możecie sprawdzić >>>TUTAJ
UM Gorlice wyjaśnia:
Kto może głosować?
Głosować mogą mieszkańcy posiadający stałe i czasowe zameldowanie na terenie Gorlic, którzy w bieżącym roku ukończyli bądź ukończą 16 lat.
Jak głosować?
Głosujemy wybierając jeden projekt z listy zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz jeden projekt z listy zadań osiedlowych.
Można głosować na projekty z dowolnego osiedla. Nie ma obowiązku głosowania na propozycje z osiedla, w którym się mieszka.
Gdzie głosować?
Głosowanie elektroniczne
Głosować można elektronicznie (przez Internet) poprzez formularz dostępny na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl: (Głosowanie będzie możliwe od 21 września do 4 października do godziny 24:00).
- Po wejściu na stronę budzetobywatelski.gorlice.pl należy wybrać zakładkę „Głosuj” lub "Głosuj online".
- Następnie można oddać po jednym głosie na zadanie ogólnomiejskie (kliknij „wybierz”) oraz osiedlowe (kliknij „wybierz”).
- Jeśli zakończyłeś wybór projektów kliknij przycisk „Dalej”.
- Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko, numer PESEL.
- Zaakceptuj politykę prywatności systemu.
W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny (SMS jest bezpłatny), który należy wpisać w kolejne pole. Jeden numer telefonu można wykorzystać do potwierdzenia oddania maksymalnie dwóch głosów.
Kliknij „Zagłosuj”.
Przed przystąpieniem do głosowania można zapoznać się z opisem poszczególnych zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego (zakładka „przeglądaj zadania”).
Głosowanie tradycyjne „papierowe” w Pawilonie Historii Miasta
Zagłosować można także tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości otrzymają Państwo kartę do głosowania. W Pawilonie Historii Miasta można głosować od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.
Uwaga! Jeśli zagłosujesz przez Internet to nie będziesz mógł/a zagłosować w sposób tradycyjny wypełniając kartę do głosowania w Pawilonie Historii Miasta i odwrotnie. Pamiętaj, że TYLKO JEDEN RAZ możesz zagłosować na zadanie osiedlowe i TYLKO JEDEN RAZ na zadanie ogólnomiejskie.
źródło: UM Gorlice
Napisz komentarz
Komentarze