Jak zapewnił nas Janusz Zięba, dyrektor GCK likwidacja DPS bynajmniej nie oznacza zakończenia polsko-słowackiej współpracy, której inicjowanie i pogłębianie na różnych płaszczyznach było podstawowym zadaniem Domu. Wystawy w ramach tej współpracy czy chociażby konkurs Mój Beskid Niski od lat cieszący się niesłabnącą popularnością będą się po prostu odbywały pod auspicjami Gorlickiego Centrum Kultury.
W miejscu DPS powstanie Dzienny Dom Seniora, na którego dofinansowanie Miasto Gorlice złożyło wniosek jeszcze w lipcu ubiegłego roku. W lutym tego roku Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał gorlicki projekt, którego wartość to 2 325 807,15 zł, z czego dofinansowanie stanowi aż 2 156 511,15 zł.
Dzienny Dom Seniora w Gorlicach to projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności i jakości wsparcia dziennego oraz aktywizacja osób niesamodzielnych z powiatu gorlickiego, w szczególności z Gorlic, w wieku 60+.
Projekt zakłada prace związane z odpowiednim zaadaptowaniem pomieszczeń i łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zakup niezbędnego wyposażenia. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a prace mają potrwać do końca roku.
Dzienny Dom Pobytu w Gorlicach będzie przeznaczony dla 30 osób i zaoferuje korzystającym m.in. sale zajęciowe, gabinet terapeutyczny, sale do zajęć usprawniających, oranżerię oraz część biurową, a także wyposażoną kuchnię i jadalnię.
Oferta DDP obejmie usługi opiekuńcze, aktywizacyjne oraz wspomagające. W Domu będzie można skorzystać z pomocy m.in. terapeutów, psychologa, fizjoterapeuty i rehabilitanta, pracownika socjalnego, logopedy, dietetyka. W ramach projektu zapewniony zostanie dowóz oraz wyżywienie dla uczestników.
Źródło info: UM w Gorlicach
Napisz komentarz
Komentarze