Biecki Jarmark będzie terenem wykorzystywanym przez cały rok, przy czym zakłada się łączenie funkcji kulturalnych i wystawienniczych z handlowymi. Parametry terenu pozwolą ponadto na organizację wydarzeń kulturalnych między innymi Jarmarku Piotra i Pawła oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego. Projekt zakłada również, jako działalność wspomagającą, stworzenie przestrzeni dla prezentacji i handlu wytworami lokalnej kultury. Pozwoli to nie tylko na zaktywizowanie mieszkańców, ale też na rozwój działalności gospodarczej.
BJK zostanie wybudowany na terenach pokolejowych obok węzła przesiadkowego za budynkiem Dworca PKP, co z kolei umożliwi łatwy dostęp dla mieszkańców, jak i turystów.
Na terenie utwardzonym kostką powstanie cztery budynki. Jeden budynek główny ze sceną z prawdziwego zdarzenia, który służyć będzie wyłącznie działalności Bieckiego Centrum Kultury oraz trzy budynki wystawienniczo-handlowe, z których będą mogli skorzystać m.in. lokalni przedsiębiorcy i rolnicy – podkreśla Paweł Jamro, dyrektor Bieckiego Centrum Kultury.
Do wszystkich obiektów zostaną zrealizowane przyłącza do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, obiekty ogrzewane będą z sieci ciepłowniczej. Teren wyposażony będzie w odpływ wody deszczowej, a całość będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Ukończona wcześniej przebudowa ulic Fuska i Tumidajskiego realizowana była m.in. z zamysłem ułatwienia dojazdu do mającego powstać w przyszłości Bieckiego Jarmarku Kultury. Z budową BJK wiąże się również planowana przebudowa skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Binarowską i ul. Polną gdzie w przyszłości ma powstać rondo oraz zostanie odbudowana ul. Polna. Z kolei aby odciążyć ul. Kazimierza Wielkiego wybudowana zostanie nowa droga równoległa do niej, która będzie prowadziła do realizowanej już wkrótce inwestycji – czytamy na stronie bieckiego Ratusza.
Napisz komentarz
Komentarze