Nikt z nas nie spodziewał się takiego obrotu spraw i nawet to, co było dokładnie zaplanowane od miesięcy, musiało poczekać, tak jak remont gorlickiej pływalni. Dzisiaj, kiedy sytuacja związana z koronawirusem się ustabilizowała, a przynajmniej wszyscy chcemy w to wierzyć, można zacząć myśleć o realizacji zaplanowanych inwestycji.
Jeszcze w tym miesiącu odbędzie się przetarg na remont basenu, który zostanie przeprowadzony w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Chciałbym, aby pływalnia była czynna jak najdłużej w czasie projektowania, ale o tym będziemy dyskutować z wykonawcą już po przetargu. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej we wrześniu, wszystko zależy od tego, jak szybko firma wejdzie na plac budowy. Sam remont potrwa około sześciu lub siedmiu miesięcy – mówi Mariusz Duszowicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach.
Co ważne wszystkie zaplanowane prace zostaną wykonanie. Pisaliśmy o tym już na początku roku >>>Pływalnia „Fala” będzie wkrótce nieczynna. Ile potrwa przestój?
Dyrektor Duszowicz zdradził nam również, że po remoncie w krytej pływalni będzie zdecydowanie więcej atrakcji, bo znalazły się pieniądze między innymi na tężnię solankową czy saunę parową.
Na to wszystko będzie trzeba jednak poczekać, a ci, którzy już teraz chcą skorzystać z pływalni, muszą pamiętać o kilku zasadach, tymczasowo obowiązujących ze względu na pandemię koronawirusa:
- maseczki zasłaniające usta i nos możemy ściągnąć dopiero w szatni,
- dezynfekujemy ręce przed i po korzystaniu z basenu,
- zachowujemy od siebie dwumetrowy odstęp,
- w pomieszczeniu prysznicowym mogą przebywać jednocześnie maksymalnie dwie osoby,
- z jednego toru basenowego mogą korzystać w tym samym czasie maksymalnie cztery osoby,
- widownia będzie zamknięta, a na korytarzach nie będzie ławek ani krzeseł,
- ograniczona zostaje liczba osób korzystających z obiektu do 50 procent obłożenia, to jest 24 osoby na basenie sportowym i 12 na basenie rekreacyjnym.
Każda szafka oraz otrzymany transponder są dezynfekowane. W pomieszczeniach sanitarnych są dostępne dozowniki ze środkiem dezynfekcyjnym, z których należy korzystać.
Do sauny jednorazowo mogą wejść dwie osoby lub cztery w przypadku, gdy wspólnie mieszkają. Do strefy sauny wchodzimy boso bez strojów kąpielowych, tylko w przepasce z ręcznika.
W pomieszczeniach solarium może przebywać tylko jedna osoba. Ze względu na konieczność dezynfekcji pomieszczeń i kabin solariów pierwszeństwo mają osoby, które zarezerwowały termin.
Przypominamy również o stale obowiązujących zasadach przestrzegania higieny osobistej, o dokładnym umyciu ciała pod prysznicem przed wejściem do wody oraz o niekorzystaniu z obiektu, gdy jesteśmy chorzy.
Napisz komentarz
Komentarze