Zaniepokojona mieszkanka tejże ulicy zadawała w nim wiele pytań, porównując kolor lecącej wody z tym, jaki można obserwować w jednej z najbardziej zanieczyszczonych rzek świata, Gangesie.
Pisaliśmy o tym w osobnym artykule: Polski Ganges czy uczulająca chemia? Taka woda leci dziś z kranów.
Postanowiliśmy wyjaśnić przyczyny lejącej się „rdzawki” z rurociągu zasilającego wiele mieszkań na jednym z osiedli w Gorlicach.
Rozmawiamy z Przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej rzeczonych bloków, Markiem Przybyło.
Zanieczyszczenie wody dostępnej w kranach wynikało przeważnie z awarii sieci a także modernizacji rurociągu, napraw, czyszczenia gdy uwalnia się tzw. "rdzawka". Jak wyglądają takie stare rury wewnątrz? - mówi Marek Przybyło, Przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Szpitalna 25/27/29.
Na zdjęciu można zobaczyć, jaki jest stopień zarośnięcia kamieniem instalacji ciepłej wody. Wspólnota stara się sukcesywnie wymieniać instalacje. Na dzień dzisiejszy w trakcie wymiany są wszystkie poziomy w trzech blokach.
Ostatnie incydenty związane z większym zanieczyszczeniem mogą być właśnie tego efektem. Obecnie wszystkie bloki naszej wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Szpitalnej są zaopatrywane z rurociągu biegnącego ze szpitala, tam woda jest podgrzewana i przesyłana do mieszkańców.
W niedalekiej przyszłości przymierzamy się do zmiany generalnego dostawcy wody, będzie nim Gorlicka Elektrociepłownia.
Dążymy też do gruntownej zmiany instalacji i przyłączy, mamy to w naszych planach i ustaleniach, przewidujemy że nastąpi to do roku 2022.
Napisz komentarz
Komentarze