Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie w plenerze lub w pomieszczeniu oryginalnego zdjęcia z książką.
Prace należy przesłać do 31 sierpnia 2020 roku na adres [email protected]. Rozdanie nagród odbędzie się w październiku podczas uroczystej wystawy eksponującej prace uczestników. Na laureatów i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Szczegóły konkursu „Książka ukryta w kadrze” znajdują się w regulaminie, który dostępnym na www.mbp.gorlice.pl. Dodatkowych informacji udziela Marta Karp – pracownik Filii Zawodzie MBP w Gorlicach (tel.: 18 352 68 88; 18 352 19 62).
Konkurs fotograficzny „Książka ukryta w kadrze” jest organizowany w ramach projektu „Wymiatasz w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Gorlicach od marca do grudnia 2020 rok.
Głównym celem projektu „Wymiatasz w bibliotece” jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród szerokiego grona odbiorców. Promocję czytelnictwa połączymy z działaniami, które pobudzą u dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów twórczy potencjał i kreatywność — jedną z kluczowych kompetencji XXI wieku. Aby kreować modę na czytanie i budować pozytywny wizerunek biblioteki otwartej na każdego czytelnika wykorzystamy metody łączące m.in. współdziałanie, grywalizację i rozrywkę. Zorganizujemy konkursy (czytelniczy i fotograficzny), maraton gier planszowych, warsztaty fotograficzne, edukacyjne, literackie i artystyczne oraz spotkania autorskie. Korzystając z nowych technologii, własnych zasobów książkowych i cyfrowych, wiedzy i umiejętności trenerów, pasji autorów udowodnimy, że biblioteka to przestrzeń, w której można się zainspirować i rozwijać.
Projekt jest skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a jego podstawowym celem jest promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań literackich i artystycznych. Aby je skutecznie zrealizować, przeprowadzone zostaną: spotkania autorskie (z Michałem Zawadką, Justyną Bednarek, Elizą Piotrowską i Panem Poetą), warsztaty tworzenia książek sensorycznych, fotograficzne, z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, zajęcia artystyczno-literackie, konkursy (czytelniczy i fotograficzny), wystawę fotografii oraz Nocny Maraton Gier Planszowych. Młodzież licealna i bibliotekarze z powiatu gorlickiego wezmą udział w warsztatach mających na celu pobudzanie kreatywności i twórczego myślenia. Do współpracy zaproszeni zostali także członkowie Gorlickiego Klubu Seniora. Wszystkie działania zachęcą uczestników do sięgnięcia po książkę i skorzystania z bogatej oferty biblioteki. Ponadto rozbudzą potrzebę współzawodnictwa, współpracy i odkrywania twórczego potencjału.
O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów do udziału w spotkaniach zaplanowanych w ramach projektu. Patronat medialny nad projektem objął portal Halo Gorlice.
Koordynatorzy: Beata Mituś, Katarzyna Marchwica
Działania:
- ogłoszenie Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Niesamowite przygody skarpetek, sprytnych kun i jednego wynalazcy”.
- ogłoszenie konkursu fotograficznego „Książka ukryta w kadrze” skierowanego dla uczniów szkoły podstawowej i średniej,
- warsztaty „Sto zdziwień! Trening kreatywności dla bibliotekarzy” z powiatu gorlickiego poprowadzone przez Agatę Warywodę,
- warsztaty fotograficzne dla młodzieży poprowadzone przez Bartłomieja Kiełtykę.
- finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Niesamowite przygody skarpetek, sprytnych kun i jednego wynalazcy”,
- Nocny Maraton Gier Planszowych dla uczniów klas 6,7,8 szkoły podstawowej,
- spotkanie autorskie z Panem Poetą dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
- Warsztaty „Krea(k)tywni! Trening kreatywności dla młodzieży” licealnej poprowadzone przez Agatę Warywodę
- spotkanie autorskie z Justyną Bednarek dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych,
- warsztaty dla seniorów „Przytulne książki” – tworzenie książek sensorycznych Quiet Book poprowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz.
- wystawa fotografii konkursowej i warsztatowej oraz rozdanie nagród laureatom konkursu „Książka ukryta w kadrze”,
- warsztaty dla seniorów „Przytulne książki” - tworzenie książek sensorycznych Quiet Book poprowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz,
- spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską dla dzieci przedszkolnych,
- spotkanie autorskie z Michałem Zawadką „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” skierowane dla klas 7-8 szkoły podstawowej.
- Warsztaty „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece” poprowadzone przez Karola Baranowskiego,
- zajęcia artystyczno-literackie pn. „Skarpetkowe historie”, poprowadzone przez Beatę Mituś i Katarzynę Marchwicę.
Napisz komentarz
Komentarze