Przy wyborze nominacji do głosowania kierowaliśmy się kilkoma aspektami, między innymi etyką działania, sposobem docierania do odbiorców, autentycznością i „własnym sposobem” na zero waste, pozytywnymi efektami działań, nawet jeśli na niewielką skalę – pisze Kasia Wągrowska, która na swoim blogu Ograniczam Się organizuje Puchary Zero Waste.
Na markę zero waste, inicjatywę zero waste, osobę zero waste i wydarzenie zero waste można głosować poprzez specjalny formularz TUTAJ (na dole strony).
Wyprzedaże garażowe w Beskidzie Niskim zostały nominowane w ostatniej kategorii za wspólne zaangażowanie lokalnej społeczności, dawanie dobrego przykładu, pozbywanie się z domu rzeczy nieużywanych, a w dobrym stanie i mogących posłużyć innym. Pieniądze z wyprzedaży przeznaczane na różne cele charytatywne. Ostatnia taka inicjatywa odbyła się w grudniu w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu, pisaliśmy o tym TUTAJ.
Nominacje z największą liczbą głosów otrzymają nagrodę publiczności.
W każdej kategorii grono ekspertów wyłoni trzy pierwsze miejsca, niezależne od głosowania w formularzu.
Zachęcamy Was do głosowania nie tylko na „naszego” kandydata w kategorii wydarzenia, ale również na marki, inicjatywy, organizacje pozarządowe i aktywistów i aktywistki pod kątem promowania odpowiedzialnej konsumpcji i życia bez marnowania.
Napisz komentarz
Komentarze