SAME SUKI
Same Suki to rewolucyjna kobieca formacja folkowa grająca muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak suka biłgorajska, fidel płocka, cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki czy wiolonczela. W połączeniu z nietradycyjnym wokalem sięgającym m.in. po środki wyrazu charakterystyczne dla teatru Same Suki opowiadają codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób…
Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Z inspiracji muzyką źródeł i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska.
Same Suki biorą się także z pięciu mocnych charakterów kobiet z różnych bajek muzycznych – ethno, klasyki, rozrywki, piosenki aktorskiej, muzyki ludowej.
AUREVOIR. ZENEKAR
Po podbiciu klubów w Budapeszcie, w 2018 roku, zespół pokazał publiczności na dużych festiwalach i wsiach, czym jest etno-beat. Zanurzeni w muzyce wielu kultur: oprócz anglosaskiego rytmu i muzyki ludowej Kotliny Karpackiej, melodii bałkańskich i irlandzkich, udowadniają, że wiele gatunków może współistnieć ze sobą, a w połączeniu nawiązywać nawet do poezji węgierskich. Energia ich występów na scenie i ich koncerty dają każdemu szansę na niezapomniane wrażenia.
Po debiutanckiej EP-ce w 2017 r., Ethno-beat, w 2018 r. Wyprodukowali także swój pierwszy album, zatytułowany „Port”, którego tytuł odnosi się do faktu, że ten materiał jest końcem poszukiwań włąsnego. Materiał z albumu został zaprezentowany w takich miejscach jak VOLT Festival, Campus, SZIN, Valley of Arts czy Serbian Mill Festival. Wraz z piosenką „Hopsza” utwory zostały przesłane na krajowy album selekcji największego światowego wydarzenia muzycznego WOMEX.
KAROLINA SKRZYŃSKA
Wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Charakteryzuje ją głęboki, niemal czterooktawowy głos, którego możliwości rozwijała na różne sposoby – trenowała śpiew klasyczny, „biały głos” a także chłonęła wrażliwość muzyczną w Turcji. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali w tym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie przyznano jej nagrodę im. Czesława Niemena. Inspirując się dźwiękami ze wszystkich krańców świata, Karolina znalazła swój własny język muzyczny, który nie uznaje podziałów kulturowych i stylistycznych. W swoim śpiewie, tekstach i muzyce stawia na emocje, prawdę i zadumę – zmusza do zatrzymania się w pędzie codzienności. Poszukiwania muzyczne Karoliny zaowocowały nagraniem debiutanckiego krążka „W oddali”, na którym prócz niej znaleźli się czołowi muzycy polscy – klasyczni, jazzowi, etniczni, rozrywkowi – wśród których pojawili się m.in. Royal String Quartet, Marta Maślanka („Bandyta” M. Lorenz), Maciej Szczyciński, Leszek Matecki i wielu innych. Muzyka Karoliny, nieograniczona niczym przestrzeń, będąca następstwem unikalnego głosu, pięknych melodii, autorskich, poetyckich tekstów i brzmienia instrumentów ze wszystkich stron świata, stanowi obszar, na którym spotykają się natura i różnorodne emocje.
Napisz komentarz
Komentarze