Porażka w Stróżach

Po stojącym na przeciętnym poziomie spotkaniu juniorzy starsi Glinika przegrywają z rówieśnikami Kolejarza Stróże 1-2. Gospodarze objęli prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Czechowicza, jednak później w zaledwie w trzy minuty stracili w prosty sposób dwie bramki i przegrali mecz. Początek spotkania to optyczna przewaga drużyny gości która próbowała narzucić swój styl gry.  W 8 min. Gruca próbował zaskoczyć Jurusia strzałem z dystansu jednak piłka po jego uderzeniu  mija słupek bramki, w niecałe 2 minuty później kolejna szansa gości nieudana próba ofsajdu i tylko przytomność Paszyńskiego asekurującego bramkarza ratuje drużynę gospodarzy przed stratą gola.

Odpowiedź podrażnionej takim obrotem sytuacji drużyny Glinika natychmiastowa, strzał Bąka pewnie broni bramkarz gości.

W 18 min drużyna Glinika obejmuje prowadzanie, w polu karnym faulowany przez bramkarza jest Czechowicz i sędzia słusznie odgwizduje rzut karny. Pewnym  egzekutorem jest sam poszkodowany, silnym strzałem w dolny róg bramki nie daje szans Patrykowi Grucy, tym samym otwiera wynik spotkania.

Po zdobyciu bramki gra się nieznacznie wyrównała aż do 34 min . kiedy to  Szymon Gruca dogrywa piłkę do Koszyka, który z ku biernej postawie gorlickich obrońców doprowadza do remisu.

W chwilę później na strzał z ok. 25 metrów decyduje się Król, piłka ku zdziwieniu wszystkich nie bez winy bramkarza Jurusia ląduje  w samym środku bramki.

To co wielkim trudem wywalczyli sobie podopieczni Mateusza Żmigrodzkiego w bardzo łatwy sposób stracili w 3 minuty.

Po zmianie stron mecz toczył się w środkowej części boiska, żadna drużyna nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi, jak na lekarstwo było też sytuacji bramkowych.

Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem uzyskanym w pierwszej połowie, chociaż przy odrobinie większej koncentracji gorliczanie mogli wywalczyć remis, co z przebiegu całego spotkania można by uznać za wynik sprawiedliwy.

A  że stało się inaczej to piłkarze drużyny  Glinika mogą mieć pretensje tylko sami do siebie.