Jak dowiedział się portal „Halo Gorlice”, w dniu wczorajszym odbyło się spotkanie szefów poszczególnych oddziałów „Grupy Glinik” z nowymi właścicielami.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z pierwszych decyzji nowych właścicieli było zażądanie od szefów poszczególnych działów i wydziałom przedstawienia do piątku kompletu dokumentów na który ma się składać: CV, ocena historyczna firmy (nie chodzi tu o historie fabryki ale bardziej o historie upadku) oraz wizje przyszłości zakładu. Pisma które otrzymali kierownicy działów podpisane był przez Czesława Kisiela, prezesa zarządu TDJ. Pracownicy Glinika którzy zostali poproszeni o dokumenty otrzymali w dniu dzisiejszym kilka minut po godzinie 7 rano pisma za potwierdzeniem odbioru.
Znamiennym wydaje się tu fakt, że największą grupą jaka została „poproszona” o przedstawienie wizji przyszłości są pracownicy wydziału wiertniczego. Zwrócenie się do pracowników tego właśnie wydziału może znamionować zmianę struktury produkcyjnej „Glinika”, odejście od dominanty produkcji dla górnictwa węgla kamiennego i skierowanie nacisku na produkcje dla przemysłu wiertniczego. Czy taka perspektywa może być remedium na kłopoty Glinika? Bardzo możliwe, Na terenie naszego kraju znajdują się nieoszacowane jeszcze złoża gazu łupkowego, jego wydobycie wiąże się z prowadzeniem prac wiertniczych, a w tej dziedzinie Glinik na znacznie większe tradycje niż w produkcji dla górnictwa węgla kamiennego. Taka zmiana strategii firmy była by powrotem do tradycji i mogła by stanowić nowe otwarcie.
Nowy właściciel zażądał tez od działu kadr wykazu kompetencji szefów poszczególnych działów i wydziałów „Glinika”
Kolejną decyzja nowego zarządu było cofnięcie księgowości oddziału obsługi energetycznej upoważnienia do podpisywania przelewów, w chwili obecnej jest to wyłączna kompetencja zarządu.
Wśród załogi Glinika nastroje są raczej minorowe, panuje atmosfera niepewności, głownie dotyczy to pracowników umysłowych. Dominuje pogląd, że nowy właściciel wyprowadzi z Gorlic całą obsługę firmy łącznie z biurem konstrukcyjnym czyniąc z gorlickiej fabryki zakład filialny nie prowadzący własnej, samodzielnej polityki produkcyjnej.
(bp){jcomments on}
Napisz komentarz
Komentarze