Anna Schumacher jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki UJ oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom uzyskała w 2001 roku w pracowni malarstwa prof. Sławomira Karpowicza oraz w pracowni projektowania książki i typografii pod kierunkiem prof. Romana Banaszewskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, collage's, a także ilustrację książkową. Była wielokrotnie nagradzana za ilustracje do książek dla dzieci. W swym dorobku posiada kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in.: w Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Chrzanowie, Przemyślu,Janowie Podlaskim, Nowym Sączu, Francji.
Anna Schumacher jest trzykrotną laureatką nagrody ZPAP oraz statuetki „Halna 2010"przyznanej jako nagroda publiczności za obraz „Lizbon Story II".
Małgorzata Świtała (Smolenski) urodziła się w Kanadzie w roku 1960. Mieszka w Winnipeg (prowincja Manitoba). Od 1982 roku studiowała na Wydziale Sztuki Użytkowej w Red River College, a także w pracowni malarstwa Winnipeg Art Gallery, pod kierunkiem pod kierunkiem kanadyjskiej artystki Wandy Koop. Przez wiele lat pracowała jako projektant grafiki i ilustrator książek.
W latach 2005 - 2006 wzięła udział w Międzynarodowym Polonijnym Plenerze Malarskim „Wschód - Zachód" w Małopolskiej Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów" w Gorlicach. Od 2006 roku uczestniczy w różnorodnych międzynarodowych konkursach i przedsięwzięciach plastycznych m.in.:w Reykjanesby (Islandia) iw Sankt Petersburgu (Rosja).Zorganizowała indywidualne wystawy w Krakowie iw Milwaukee (Stany Zjednoczone) oraz w Kanadzie. Małgorzata Świtała jest członkiem korespondentem Stowarzyszenia Artystów Kanadyjskich (The Socjety of Canadian Artists) i Reprezentacji Artystów Kanadyjskich (CARFAC - Canadian Artists Reprezentation).
Artystka jest stypendystką Prowincji Manitoba (Manitoba Arts Council) i Rady Artystycznej Miasta Winnipeg (Winnipeg Arts Council). Jest laureatką nagród i wyróżnień artystycznych. Zrealizowała wiele prac na zlecenia prywatne i publiczne. Jej dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych w Ameryce Północnej, Europie i Brazylii.
Czesław Jałowiecki — ur. w 1935r. w Przyszowicach w 1956 r. ukończył Liceum Technik Plastycznych kierowane przez Antoniego Kenara w Zakopanem. Uzyskał dyplom na PWSSP w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ze specjalizacją rzeźby monumentalnej w pracowniach prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza w 1964 r. Pracował jako pedagog przedmiotów artystycznych w LO iw Młodzieżowym Domu Kultury „Jutrzenka" w Zakopanem w latach 1967-2001.
Przez 20 lat był dyrektorem w/w placówki przemianowanej później na Młodzieżowe Centrum Kultury. Od 1965 r. uczestniczył czynnie w życiu artystycznym, biorąc udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz organizując wystawy indywidualne. Równocześnie działa aktywnie w stowarzyszeniu ZPAP. Wykonuje rzeźby w drewnie, betonie i brązie.
Stosuje również technikę montażu, głównie z elementów metalowych sposobem spawania, wycinania i palenia. Prace jego znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.
źródło, foto: Paweł Nowicki, gorlice.art.pl
Napisz komentarz
Komentarze