Evelina Dobračeva kształciła się pod kierunkiem Normy Sharp Snezany Brzaskovic i Julii Varady w Hans Eliser Music College w Berlinie, a następnie podczas kursów mistrzowskich Dietricha Fischer-Dieskau, Thomasa Quasthoffa i Petera Konvitschny’ego.
Elżbieta Wróblewska jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina, w klasie prof. Krystyny Szostek-Radkowej. Brala udział w konkursach mistrzowskich prowadzonych przez Teresę Berganzę, Rockwella Blake’a i Alberto Zeddę. Jest laureatką Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie w 2001 roku (II Nagroda oraz Nagroda Specjalna), Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w 2002 (II Nagroda oraz Nagroda Specjalna) oraz Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu 2005 roku (Nagroda Specjalna).
Przemysław Borys jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Masterstudium w Universitat Mozarteum w Salzburgu. Jest laureatem licznych nagród m. in. Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Młodych Śpiewaków Kownie, II nagrody konkursu w ramach 2 Letniej Akademii Śpiewu w Sopocie; był też finalistą Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Maratinelli-Pertile Montagna w Padwie oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego L’Orfeo di Claudio Monteverdi w Weronie.
Lisandro Abadie ur. w Buenos Aires kształcił się w Schola Cantorum Basilensis u Evelyn Tubb oraz w Musikhohschule w Lucernie u Petera Brechbühlera. W roku 2006 został nagrodzony Edwin Fischer Gedenkpreis a w 2008 Finalist Prize Handel Singing Competetion.
Jan Tomasz Adamus studiował w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz w Sweelinck Conservatorium Amsterdam. Występuje w kraju i za granicą z recitalami organowymi oraz koncertami kameralnymi. Jako dyrygent zapraszany jest przez festiwale i zespoły do realizacji wykonań muzyki wokalno-instrumentalnej różnych epok. Od listopada 2008 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Capelli Cracoviensis.
W katalogu czytamy między innymi:
„(…) O Mszy wiemy niewiele więcej, niż dawniej: Beethoven zaczął komponować z myślą o ingresie swego zaprzyjaźnionego ucznia, arcyksięcia Rudolfa, powołanego na stolicę biskupią w Ołomuńcu (marzec 1820), jednak nie zdążył na czas ukończyć dzieła (stało się to dopiero w 1822), które w efekcie urosło do rangi najbardziej monumentalnej muzyki, jaką kiedykolwiek napisał – a być może, jaka kiedykolwiek została napisana."
Beethoven napisał na partyturze dzieła jako motto: "Von Herzen – möge es zu Herzen gehen" (Z serca – oby do serc trafiła).
Zebraną publiczność przywitał proboszcz parafii, ks. prałat Stanisław Górski, zaś słowo na koniec wygłosił Burmistrz Gorlic, Witold Kochan.
Opracowanie Paweł Nowicki
Napisz komentarz
Komentarze