Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

GKPS odprawił Kęty

Siatkarze GKPS-u Gorlice bardzo udanie rozpoczęli sezon w III lidze. Wczoraj przed biecką publicznością pokonali zespół Kęczanina Kęty w stosunku setów 3:0 (25:11,25:13,25:21). Obiekt Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu będzie główną bazą meczową gorlickiego klubu w bieżącym sezonie, w związku z generalnym remontem Hali OSiR w Gorlicach. Przebieg meczu był pod zupełną kontrolą GKPS-u a zwycięstwo zostało osiągnięte gładko, łatwo i przyjemnie.

Nasi zawodnicy wyszli na to spotkanie trochę stremowani, bowiem jako beniaminek rozgrywek mieli zmierzyć się z zespołem, który w ubiegłorocznych rozgrywkach III ligi zajął IV miejsce. Jednakże już pierwsze piłki tego meczu pokazały, że drużyna Kęczanina nie bedzie dla naszych siatkarzy trudnym przeciwnikiem. GKPS zagrał poprawnie, nie popełniając prostych błędów i to wystarczyło na zdeklasowanie przeciwników w dwóch pierwszych setach.

Dopiero w secie trzecim trwała w miarę wyrównana walka, ale spowodowane to zostało rozluźnieniem w naszych szeregach. Jednakże od stanu 16:16 wróciliśmy do "swojej" gry, co pozwoliło wygrać trzeciego seta 25:21 i cały mecz 3:0.
Warto zaznaczyć, że oprócz Przemka Nikla, naszego libero, pozostali zawodnicy debiutowali w rozgrywkach III ligi, a debiutantem absolutnym był 15-to latek, Mateusz RÓŻ.

GKPS: KASZYK Bartek
(C), GUNIA Wojtek, PUŚCIZNA Dominik, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, GAWLAK Mateusz, NIKIEL Przemysław(L); MANIAK Piotrek, JURCZAK Damian, BEDUS Piotrek, RÓŻ Mateusz, LISZKA Marcin

Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: K.Karp, R. Liana, J. Wojdyła

źródło: własne, gorlicegkps.ovh.org