W miarę gładko, bo do zera

W kolejnym meczu III ligi siatkówki mężczyzn drużyna GKPS-u Gorlice pokonała zespół Sokoła Tarnów w stosunku setów 3:0. Mogłoby się wydawać, patrząc na wyniki poszczególnych partii, że było to bardzo łatwe zwycięstwo. Ale nie było tak prosto. Pierwszy set był do końca bardzo wyrównany w drugim goście wysoko prowadzili a gospodarze gonili, przegonili i do końca meczu nie dali się już doścignąć. W trzech dotychczasowych meczach dwa zwycięstwa GKPS-u co daje 6 pkt na koncie drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Kozłowskiego. Oby tak dalej.
GKPS Gorlice - Sokół Tarnów 3:0 (25:23,25:21,25:11)

GKPS: KRUPCZAK Gniewek, GUNIA Wojtek, MANIAK Piotrek, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, KASZYK Bartek(C), NIKIEL Przemysław(L); GAWLAK Mateusz, MICHAŁOWSKI Tomasz, PUŚCIZNA Dominik, JURCZAK Damian, RÓŻ Mateusz. Trener: Krzysztof Kozłowski

SOKÓŁ:  Kosarzycki A., Kawa M., Gądek B, Kołodziej K, Szatan A, Szczepański S, Kmaga D, Dydo K, Mizera M, Cebula J. Trener: Czesław Skwarek

Pierwszy set to od początku wyrównana walka, w której żadna drużyna nie mogła osiągnąć zdecydowanej przewagi. Najciekawiej było w samej końcówce seta od stanu 20:20. Nasi zawodnicy na przemian zdobywali i tracili punkty aż do stanu 24:23 i w tym momencie trener gospodarzy wprowadził na boisko Mateusza Gawlaka z zadaniem zablokowania ataku przeciwnika. Mateusz swoje zadanie wykonał znakomicie, dzięki czemu gospodarze wygrali pierwszego seta 25:23.
Set drugi rozpoczął się od prowadzenia gości 3:0 a następnie 12:7. Przy stanie 8:12 dwa punkty z zagrywki zdobył Gniewek Krupczak niwelując przewagę gości do dwóch punktów a następnie przy dobrej zagrywce Wojtka Guni GKPS doprowadził do remisu 13:13. Od stanu 14:14 serią znakomitych serwisów popisał się z kolei Piotrek Maniak, wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie 18:14. Tak wywalczonej przewagi nasi zawodnicy już do końca seta nie pozwolili sobie odebrać, zwyciężając zdecydowanie 25:21.
W secie trzecim na parkiecie bieckiej hali dominowała już tylko gorlicka drużyna, raz po raz popisując się efektownymi zagraniami, rozbijając tym samym swojego przeciwnika 25:11. Również w tym secie trwała dobra passa gorlickich zawodników w polu zagrywki (Marcin Góra oraz ponownie Wojtek Gunia), dodatkowo rozgrywający, przy dobrym odbiorze zagrywki przeciwnika często uruchamiał środek ataku, z którego środkowi efektownie zdobywali kolejne punkty.
Drugie zwycięstwo w trzecim meczu to niewątpliwie duży sukces naszego zespołu, który jest beniaminkiem trzeciej ligi.

Sędziowali: Janusz Wojdyła, Rafał Liana, Natalia Apola

źródło: własne, gkps.ovh.org