Srebrny weteran

Już po raz drugi w karierze Zbigniew Krasoski, trener Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego, zdobył tytuł wicemistrza świata weteranów. Srebrny medal został wywalczony na zawodach w Raciborzu. Zbigniew Krasoski zajął drugie miejsce w kategorii do 69 kg w stylu klasycznym. W rozmowie z portalem  Sękowa.pl pan Krasoski tak relacjonuje swój sukces: Bardzo się cieszę z tego osiągnięcia tym bardziej że na tych mistrzostwach byli moi wychowankowie jak równierz młodzi zawodnicy z Gminy Sękowa którzy mocno mi kibicowali.

W swoich walkach pokonałem zawodnika z Ukrainy, Rosji i Kazachstanu, w walce Finałowej uległem bardzo nieznacznie zawodnikowi z Litwy. W Mistrzostwach Świata wzięło udział ogółem prawie czterystu zawodników w różnych grupach wiekowych z ponad trzydziestu państw. Myślę że już w niedługim czasie młodzi zawodnicy z Gminy Sękowa pójdą w moje ślady.

Inna, miła dla gorlickich sympatyków zapasów, informacja dotarła z Radomia. W tym mieście odbyły się zawody Pucharu Polski Kadetów, podczas których zawodnik Gorlickiego Zapaśniczego Klubu Sportowego Krystian Szymczyk zdobył brązowy medal. Na pewno Krystian ma spore szanse na zdobycie mistrzostwa Polski kadetów w przyszłorocznych zawodach.