Wiadomość z Brzeszczy (relacja)

Siatkarze GKPS-u Gorlice odrabiają straty. Dziś w kolejnym meczu, będącym dziewiątą kolejką w rozgrywkach III ligi siatkówki mężczyzn gorlicka drużyna pokonała na wyjeździe ekipę UKS-u Brzeszcze w stosunku 3:0 w setach do 21, 24 i 21. Przebieg setów był podyktowany przewagą gorliczan, tylko w drugiej partii początkowo dominowali brzeszczanie, których szybko zdetronizowano. Przekonujące zwycięstwo i 3 pkt dla Gorlic. Po serii porażek dzisiejsza wygrana to drugi z rzędu tryumf naszych młodych siatkarzy. Gratulujemy.

Po ostatnim dobrym występie UKS-u Brzeszcze przeciwko Janinie Libiąż (mimo że zakończone porażką 1:3), gospodarze liczyli na przełamanie serii porażek, mając nadzieję na pokonanie GKPS-u.

Jednakże nasi zawodnicy wcale nie chcieli im tego zadania ułatwiać i wyszli na to spotkanie bardzo skoncentrowani, podbudowani ostatnim zwycięstwem u siebie z myślenickim Dalinem.
Pierwszy set to wyrównana gra do stanu 8:8. Po asowej zagrywce Dominika Puścizny a następnie serii dobrych zagrywek Marcina Góry objęliśmy prowadzenie czterema punktami (14:10), które, grając spokojnie i konsekwentnie "punkt za punkt", spokojnie utrzymaliśmy do końca I seta.
W secie drugim było zdecydowanie trudniej, bowiem gospodarze rzucili na szalę swoje wszystkie umiejętności, dążąc do zwycięstwa w tej partii, które umożliwiało by im również walkę o wygraną w całym meczu. Od początku swoją dobrą grą budowali coraz większą przewagę, która wynosiła już pięć punktów (17:12).
Od tej chwili zaczęliśmy powoli odrabiać straty, zdobywając w każdym ustawieniu po dwa punkty, przy jednym punkcie gospodarzy, co zaowocowało remisem przy stanie 24:24. Przy tym stanie, po zagrywce przeciwnika udanym atakiem po bloku popisał się Bartek Szpyrka, a następnie po świetnej zagrywce tego zawodnika efektownym atakiem przechodzącej na naszą stronę piłki popisał się Tomek Michałowski, zdobywając zarazem 26 punkt, co dało zwycięstwo w tym zaciętym secie, 26:24.
Po porażce w drugiej partii, gospodarze nie podjęli już praktycznie walki w trzecim secie, w którym zostali wręcz zdemolowani przez naszych siatkarzy, którzy wygrali go 25:11 i cały mecz 3:0.
Ponownie (jak w meczu z Dalinem), należy pochwalić cały zespół za bardzo dobrą postawę w całym spotkaniu, a szczególne wyróżnienie należy się Bartkowi Szpyrce, który znakomicie spisywał się nie tylko w polu zagrywki ale również w bloku i ataku.

GKPS: MICHAŁOWSKI Tomasz, GUNIA Wojtek, PUŚCIZNA Dominik, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, KRUPCZAK Gniewek, NIKIEL Przemysław(L); RÓŻ Mateusz, JURCZAK Damian.
Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

źródło: gorlicegkps.ovg.org