PCZ S.A., której prezesem jest dr n. med. Romuald J. Ściborski, jest prężnie rozwijającą się spółką, która w lipcu i sierpniu debiutowała na rynkach NewConnect oraz Catalyst. Obecnie świadczy usługi dla 350 tys. pacjentów rocznie. Wrocławska Grupa PCZ składa się z 13 podmiotów. Prowadzi m.in. 4 szpitale, 6 przychodni i pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne, dystrybuuje wszystkie produkty związane z usługami medycznymi i jest liderem w tej dziedzinie na terenie Wrocławia i okolic. W ostatnim czasie PCZ S.A. zakupiła od skarbu państwa centralę farmaceutyczną Cefarm. Do tego dorobku w ostatnich dniach dołączyło Uzdrowisko Wysowa-Zdrój. Jest to drugie już uzdrowisko w portfelu tej spółki, gdyż jeszcze w lipcu dokonała zakupu Uzdrowiska Przerzeczyn.
W skład zakupionego wysowskiego uzdrowiska wchodzi: szpital uzdrowiskowy "Beskid", sanatorium "Biawena", zakład przyrodoleczniczy oraz rozlewnia wód mineralnych. "Wysowa" specjalizuje się w leczeniu chorób układu moczowego, oddechowego, gastrycznego, ruchowego i cukrzycy, oferuje wczasy wypoczynkowe, wczasy lecznicze, w tym między innymi turnusy dla diabetyków oraz dla osób dializowanych. Jako jedyne w Polsce uzdrowisko oferuje usługi dializy pozaustrojowej.
Na koniec 2010 roku uzdrowisko zanotowało 487 tys. zł zysku netto, zatrudniało 126 osób. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal haloGORLICE.pl nowy właściciel mocno odchudził płace ze szczególnym naciskiem na kadrę kierowniczą i prezesowską. O planach obecnego właściciela co do uzdrowiska niewiele wiadomo, jednak można obawiać się o nazwę popularnej w regionie wody mineralnej „Wysowianka”, bowiem z nieoficjalnych informacji wynika, że umowa obliguje do dalszej produkcji wody z tą nazwą tylko przez rok. Co dalej? Czy Wysowianka zniknie z półek naszych sklepów? Patrzmy z nadzieją na poczynania śląskiej spółki.
(adr)
Napisz komentarz
Komentarze