Ostatni w tym roku

Kolejny mecz  III ligowych zmagań w siatkówce kobiet, Ekstrimowi Gorlice niestety nie przyniósł upragnionych punktów. Podopieczne Piotra Wańczyka, osłabione nieobecnością Patrycji Gądek i Basi Cembrzyńskiej, grając przeciętnie, zostały pokonane na własnym parkiecie przez drużynę PMOS Chrzanów, w stosunku setów 0:3.Do końca pierwszej rundy pozostał jeden mecz, który Ekstrim rozegra na wyjeździe z Iskrami Chełmiec. W tym momencie zajmuje 11 miejsce w tabeli, co oznacza, że drużyna gorlicka weźmie udział w rywalizacji o utrzymanie w III lidze.

Ekstrim Gorlice - PMOS Chrzanów 0:3 (23:25, 20:25, 16:25)

Ekstrim: Litwin, Dynarowicz, Pałys, Wójtowicz, Liszka, Piechota, Szura (libero) oraz Rakoczy, Wacek, Ochab, trener: P. Wańczyk

PMOS: Zubik, Wierzgacz, Kozik, Szczurek, Mencel, Staniów, Kozik, Kałużna (libero), trener: K. Zubik

Zawody sędziowali: W. Gorzkowicz, F. Szarowicz, sekretarz J. Szarowicz

Pierwszy set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Ekstrimu 7:1 i wydawało się, że to gospodynie będą rozdawać karty w tym secie. Cóż za szybko uwierzyły, że to będzie łatwa gra. Drużyna z Chrzanowa z mozołem odrabiała straty aż w końcu doprowadziła do remisu po 14. Kilka akcji i to MOS prowadził 16:19. Zaniepokojony niepowodzeniem swoich zawodniczek trener Wańczyk poprosił o przerwę na żądanie. To wpłynęło pozytywnie na postawę drużyny. Gorliczanki wyszły na prowadzenie 21:20. Następnych kilka akcji punkt za punkt doprowadziły obie drużyny do remisu po 23. Niestety ostatnie słowo należało do zawodniczek gości.

Drugi set był też bardzo zacięty. Początkowo nieznacznie przeważał Ekstrim, jednak z biegiem minut to chrzanowianki zaczęły przeciągać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zdobyły kilka oczek przewagi i dowiozły ją do szczęśliwego dla siebie końca seta. Było już 2:0.

Trzeci set potwierdził tendencję tej rywalizacji. Drużyna Chrzanowa grając konsekwentnie, od stanu 8:8 zaczęła odjeżdzać Ekstrimowi. Nie pomógł czas na żądanie, który z założenia miał wytrącić zawodniczki przyjezdnych z uderzenia. Ekstrim poległ w tej partii, zdobywając tylko 16 pkt.

Był to ostatni mecz Ekstrimu w tym roku. Redakcja portalu haloGORLICE.pl życzy klubowi i zawodniczkom w nadchodzącym 2012 roku pomyślności oraz dużo lepszych wyników sportowych.