Województwo biegało w Banicy

Trasy narciarskie w Banicy były dziś opanowane przez najmłodszych, którzy rywalizowali w pierwszej edycji Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS 2012 w biegach narciarskich. Ponad 220 zawodników i zawodniczek z woj. małopolskiego walczyło na dystansach stylem klasycznym. W pięknej scenerii, wsród lasów okolic Krzywej i Banicy, przy padającym gęsto śniegu młodzi biegacze ścigali się na kilometrowej pętli. Mimo, że wspomniany śnieg dla biegaczy nie był korzystny, radzili sobie na trasie bardzo dobrze. Poniżej wyniki imprezy i obszerna fotorelacja z imprezy autorstwa Tokarskiego i Spyry.

Szkoły podstawowe startowały w trzech kategoriach : klas VI-tych (rocznik 99),klas V-tych (2000) i klas IV-tych (2001 i młodsi). W kategorii klas VI na dystansie 2 kilometrów w kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentantka SP Ptaszkowa Agnieszka Gucwa w czasie 10:41,30 minuty. Drugie miejsce i medal srebrny dla Magdy Piczury z SP 1 Ciche (strata 36 sekund), brąz wywalczyła Iwona Piekarz z SP Osieczany (strata 50,9 sekundy). W tej samej kategorii chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Staszel z SP Kościelisko, przed dwoma zawodnikami SP Chochołów Kacprem Guńką i Marcinem Krupą.

W kategorii klas V-tych rywalizujących także na dystansie 2 kilometrów, wygrała zawodniczka SP 1 Ciche Sylwia Michalczak, przed Katarzyną Szwajnos (także Ciche) i reprezentującą SP Chabówka Gabrielą Łukaszka. Wśród chłopców złotym medalistą ligi został Dawid Damian z SP Piątkowa, przed Mariuszem Smołą z SP Wysowa Zdrój i Janem Nawarą z SP Kościelisko.

W najmłodszej kategorii klas IV-tych i młodszych, która rywalizowała na dystansie 1 kilometra, najwyższy stopień podium zajęła Weronika Merena z SP Hańczowa. Weronika wyprzedziła Alinę Nawara z SP Kościelisko i Patrycję Jędrocha z SP Osieczany. Wreszcie najmłodsi chłopcy to tryumf Karola Smajdora z SP 20 Nowy Sącz. Srebro w tej kategorii zdobył Jan Guńka z SP Chochołów, brąz dla Dawida Zielińskiego z SP Wysowa Zdrój.