Jak ścieżkę pokonałeś, aby znaleźć się w tej branży?
Ścieżka wydaje się krótka i bardzo prosta, biorąc pod uwagę, że mam 23 lata i jestem na początku swojej kariery zawodowej. Od najmłodszych lat interesowało mnie wszystko, co związane z informatyką i komputerami, dlatego też ukończyłem technikum informatyczne. Zaraz po zdaniu matury rozpocząłem pracę w lokalnym Browarze w Siołkowej. Zakres moich obowiązków był bardzo szeroki, od wsparcia koleżanek i kolegów w doraźnej obsłudze urządzeń i sieci komputerowych, poprzez nawiązywanie kontaktów z kontrahentami do współtworzenia marki jaką aktualnie jest Pilsweizer. Zresztą do tej pory od czasu do czasu z chęcią wspieram zespół z Browaru.
Dlaczego zatem postanowiłeś zostać przedstawicielem handlowym?
Można powiedzieć, że handel mam we krwi. Już jako dziecko obserwowałem moją mamę w pracy, która jest kierownikiem sklepu spożywczego, więc odziedziczyłem po niej sporo zdolności. Mam umiejętność nawiązywania relacji z innymi ludźmi, co jest bardzo ważne w pracy przedstawiciela handlowego. Dodatkowo jestem nastawiony na realizację celu i lubię widzieć wyniki swojej pracy.
Przecież praca przedstawiciela nie należy do łatwych…
Racja, częste wyjazdy, praca w terenie, wiele godzin za kierownicą oraz dążenie do osiągnięcia dobrych wyników sprzedażowych wydaje się trudnym zadaniem. Mimo iż branża terminalowa nie należy do łatwych, ja czuję się w niej świetnie. Firma daje mi możliwości rozwoju, a praca z klientami pozwala na wykształcanie umiejętności negocjacyjnych oraz nawiązywania kontaktów interpersonalnych.
Czy są jeszcze miejsca, gdzie nie można płacić kartą?
Tak i jest ich bardzo wiele… Najlepszym przykładem jest Projekt Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „PWOB Polska Bezgotówkowa”, w którym w ostatnich 3 miesiącach przedsiębiorcy małych i średnich firm z całej polski otrzymali za darmo 15 tys. terminali na okres 12 miesięcy. Zresztą sami się zastanówmy, ile jest jeszcze miejsc w Gorlicach, w których nie można zapłacić kartą: salony fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety lekarskie, w tym stomatologiczne, sklepy osiedlowe itp.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać darmowy terminal?
Jeśli przedsiębiorca w ostatnich 12 miesiącach nie posiadał terminala płatniczego, może wziąć udział w programie, dostać do 3 darmowych terminali na okres 12 miesięcy.
A co po 12 miesiącach?
Po 12 miesiącach klient dokonuje wyboru. Kontynuuje współpracę, a ja wtedy dobieram dla niego odpowiednią ofertę na kolejny okres. Klient może również zrezygnować po 12 miesiącach projektu bez żadnych konsekwencji.
W jaki sposób można się z Panem skontaktować?
Dostępny jestem pod numerem 500 330 132.
Napisz komentarz
Komentarze