Oficjalne rozpoczęcie, którego dokonał Henryk Waląg nastąpiło jednak nieco później, bo o godz. 15. Po nim już tylko śpiewy i tańce towarzyszyły wszystkim do późnego wieczoru.
Na scenie zaprezentowały się zespoły z różnych regionów, które przybliżyły nam nie tylko swoje pochodzenie, ale także zaprezentowały swoją kulturę i panujące tam zwyczaje.
Wśród występujących były kapele z naszego rejonu: „Pogórzanie”, „Łużnioki” oraz „Spod Pustek”, kolejne to „Zielony Jawor” z Krempach, „Limanowianie” oraz Grupa Folkowa „Zoria- Sqid” ze swoim łemkowskim śpiewem. O swojej pasji opowiedzieli również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej, którzy pomimo gorąca przybyli w pełnym umundurowaniu.
Gdy w Gorlicach swój koncert kończyły Bajeranty, w Łużnej do wielkiego grania przygotowywał się zespół „Impuls”. Mieszkańcy naszego powiatu już nie raz pokazali jak dobrze bawią się przy muzyce disco, nie inaczej było więc i tym razem. Zarówno starsi jak i młodsi bawili się na całego, kontynuując swoje „wygibasy” także podczas zabawy tanecznej z zespołem „Sqid”.
Tak o to w doborowym towarzystwie i z zastawionymi stołami można było spędzić to niedzielne popołudnie i wieczór. Na dzieci jak zawsze czekał plac zabaw oraz stoisko ukazujące pracę częściowo „wymarłego” zawodu, gdzie można było samemu spróbować „wystrugać” np. łyżkę. Starszym natomiast ochłody dodawały niezawodne złote napoje.
Gmina Łużna po raz kolejny pokazała jak można zorganizować wolny czas, korzystając z możliwości współfinansowana imprezy ze środków Unii Europejskiej. Swoje wsparcie finansowe zaoferowała także Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”, którego pomysłodawcą i prezesem jest Stanisław Kaszyk.
kao
Napisz komentarz
Komentarze