Tour de Jasna Góra

V Bieg Częstochowski na dystansie 10 km z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tam nie mogło zabraknąć Mateusza i Wiesława Golonków, naszych etatowych lekkoatletów, którzy promują szlachetną akcję Drużyny Szpiku. Gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy na relację z Częstochowy.

Start do biegu nastąpił o godz. 14:00 a zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle na następującej trasie: Start Aleja NMP , Sienkiewicza , Wieluńska , Rynek Wieluński , Biskupa T. Kubiny , Kardynała Wyszyńskiego , Klasztorna , 7 Kamienic , Gen. K. Pułaskiego do Alei NMP.

Bieg ukończyło 940 osób, co jest nowym rekordem frekwencji. Na mecie czekały na każdego pamiątkowe medale

Bieg wygrał Kenijczyk Samuel Rutto Kemboi w czasie 30 min 13 sek przed Radosławem Kłeczkiem z Gogolina czas 31 min 17 sek i Kenijczykiem Joel Komen czas 31 min 27 sek.

Wśród kobiet wygrała zawodniczka z Kenii Susy Chebeit Chemaimak z czasem 35 min 13 sek (nowy rekord trasy w kategorii kobiet), przed Dominiką Wiśniewską - Ulfik z Kraśnika i Ewą Brych-Pająk.

W biegu wzięli udział Gorliczanie Mateusz Golonka i Wiesław Golonka.

Dla Mateusza to był już piąty start w tej imprezie co oznacza, że ma zaliczone wszystkie edycje Biegu Częstochowskiego.

Mateusz ukończył bieg na 17 pozycji w open z czasem 35 min 06 sek, co jest o 38 sekund szybciej wśród pięciu występów w Częstochowie.

Wiesław Golonka ukończył bieg na 157 miejscu z czasem 41 min 57 sek.