Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Za wysokie progi

Droga do II ligi zaprowadziła siatkarki Ekstrimu Gorlice do Gdańska, gdzie w ten weekend wzięły one udział w turnieju finałowym. Niestety nie znalazły się one wśród dwóch premiowanych awansem miejsc, które zajęły drużyny z północy Polski a konkretnie Gedania Gdańsk i Chemik Police. Dla Ekstrimu przypadło 3 miejsce, co oznacza że w nowym sezonie znów zobaczymy go na trzecioligowych parkietach.

W turnieju w Gdańsku udział wzięły 4 drużyny: gospodarz Gedania Gdańsk, Chemik Police, MKS 16 Łódź oraz Ekstrim Gorlice.

Na początek turnieju, w piątek, gorliczanki zmierzyły się z Chemikiem Police. Ekstrim wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że pierwszy mecz już przeszedł do historii. Niestety w drużynie Chemika nastąpiła metamorfoza i kolejne dwa sety zapisały się na konto przeciwniczek. Piąty set po zaciętej walce zwyciężył Chemik i to ta drużyna dołączyła do Gedanii, dwóch drużyn zwycięskich po pierwszym dniu imprezy.

Ekstrim Gorlice - Chemik Police 2:3 (25:18, 25:23, 15:25, 22:25, 14:16)
Gedania Gdańsk - MKS 16 Łódź 3:0

W drugim dniu gorliczanki dość łatwo odprawiły łodzianki 3:0, podobnie jak Gedania zmęczonego meczem z poprzedniego dnia, Chemika, co sprawiło, że drużyna z Gdańska zapewniła sobie miejsce w dwójce a Ekstrim nadal liczył się w walce o II ligę.

Ekstrim Gorlice - MKS 16 Łódź 3 : 0 (25:16, 25:20, 25:20)
Gedania Gdańsk - Chemik Police 3:0 ( 25:18, 26:24, 25:23 )

Dla Ekstrimu dzisiejszy mecz z gospodyniami był meczem o wszystko. Tylko wygrana w stosunku setów 3:0 dawała automatyczny awans do II ligi. Każdy inny zwycięski wynik dawał miejsce w barażach z przedostatnią drużyną II ligi. Porażka odbierała przepustkę do II ligi w tym sezonie.

Niestety Gedania Gdańsk okazała się być za mocna dla gorliczanek, w której składzie grają obecnie świeżo upieczone mistrzynie Europy kadetek i mistrzynie Polski juniorek. Wynik 3:0 w setach do 18, 15 i 14, nie pozostawia złudzeń, że Ekstrimowi nie udało się podjąć walki ze świetnie dysponowanymi i będącymi na fali gdańszczankami.

Ekstrim Gorlice - Gedania Gdańsk 0:3 (18:25, 15:25, 14:25)
Chemik Police - MKS 16 Łódź 3:1

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gedania Energa Gdańsk (awans do II ligi)
2. Chemik Police (baraże z przedostatnią drużyną II ligi)
3. Ekstrm Gorlice
4. MKS 16 Łódź

Żal piątkowego meczu z Chemikiem, w którym wygrana dałaby gorliczankom drugie miejsce w turnieju i udział w barażach z drugoligowcem. Cóż, gorliczanki powracają z Gdańska z trzecim miejscem, które oznacza dla nich koniec sezonu bez awansu do wyższej ligi. Wracają z nowymi, cennymi doświadczeniami, które miejmy nadzieję zaprocentują w przyszłym sezonie. W gdańskim turnieju została wyróżniona Magdalena Dynarowicz.