Lubelszczyzna nieprzyjazna dla Ekstrimu

Daleka wyprawa siatkarek Ekstrimu Gorlice niestety zakończyła się niepowodzeniem. W drugiej kolejce rozgrywek II ligi kobiet grupy IV, podopieczne trenera Grzegorza Silczuka uległy na parkiecie w Tomaszowie Lubelskim tamtejszej Tomasovii, 1:3, w setach do 25, -14, -24, -18. Po dwóch rundach siatkarki mają więc na koncie 2 punkty i zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Za tydzień w Gorlicach spotkają się z PKCH PWSZ Jedynką Tarnów.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Ekstrim Gorlice 3:1 (17:25, 25:14, 26:24, 25:18)

Tomasovia: Młocek, Marcyniuk, Romaszko, Machoś, Staszczyk, Jasiewicz, Czerniawska (libero). Trener: Stanisław Kaniewski

Ekstrim: Stojek, Grzelak, Warchoł, Leszek, Mokrzycka, Pytel, Bąkowska (libero) oraz Wierzba, Taboł, Silczuk, Jasionowicz, Królikowska. Trener: Grzegorz Silczuk

Sędziowie: Leszek Kapłon, Paulina Chamerska -Lemiech, Ireneusz Herda (sekretarz)

MVP: Katarzyna Marcyniuk

Pierwszy set do stanu 6:6 to wyrównana gra z obu stron. Kilka akcji z rzędu Ekstrim rozstrzygnął na swoją korzyść, dzięki czemu osiągnął kilka punktów przewagi (6:10), którą utrzymał do końca seta, wygrywając 17:25.

Na drugiego seta gospodynie wyszły odmienione i to one przejęły inicjatywę. Zdeterminowane Tomaszowianki szybko objęły wysokie prowadzenie 12:4 i mimo, że ekstrimianki podjęły próbę pościgu (12:7) to było wszystko na co je było stać w tym secie. Oddały go już bez walki zdobywając tylko 14 punktów.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący. Gospodynie objęły prowadzenie 7:4 i ta przewaga równolegle utrzymywała się do stanu 17:14. Zryw podopiecznych trenera Silczuka spowodował wyrównanie zdobyczy punktowych a nawet wyjście na 2 punktowe prowadzenie. Potem do głosu znów doszły miejscowe i doprowadziły do remisu po 24. Będące na fali siatkarki trenera Stanisława Kaniewskiego przeprowadziły dwie skuteczne akcje i wygrały tego ważnego, z psychologicznego punktu widzenia, seta.

Potwierdziło się to w czwartej, ostatniej partii tego meczu. Rozpędzone Tomaszowianki przejęły zupełnie inicjatywę, cały czas prowadząc. Naszym siatkarkom udawało się nawiązywać walkę do stanu 11:14, po czym przestały sobie radzić z naporem przeciwniczek. Gdy po kilku akcjach tablica wyników wskazywała 19 po stronie gospodyń a tylko 12 po stronie Ekstrimu, wiadomym było, że mecz zmierza ku porażce.

Trener zwycięskiej drużyny, Stanisław Kaniewski powiedział między innymi:

"Jestem zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa, mimo że jeszcze nie wszystko funkcjonowało tak jakbym sobie tego życzył, lecz nie zapominajmy, iż do zespołu dołączyło kilka nowych zawodniczek, więc ta drużyna potrzebuje jeszcze trochę czasu, by się wszystko zazębiło"