Tuż za krytą pływalnią, pomiędzy ulica a boiskami do siatkówki plażowej powstała niewątpliwa atrakcja dla wszystkich, którzy będą chcieli się wykazać umiejętnościami i odwagą. Obiekty skatingowe tworzą rampa, w której zakres wchodzi quarter pipe wys. 1,5 m z podestem, bank wys. 1,5 m z podestem i występem, manual box z grind boxem, schody, poręcz o przekroju kwadratowym przy schodach, murek na platformie, platforma o wys. 0,8 m, mini quarter pipe po łuku przy platformie, bank przy platformie.
Dodatkowo znajdziecie tam również 2 ławki do siedzenia konstrukcji betonowej, 2 kosze na śmieci o konstrukcji betonowej i stojak dla 6 rowerów.
Tuż po otwarciu nowej miejskiej inwestycji odbędą się na jej terenie pierwsze oficjalne zawody organizowane przez animatora sportu Łukasza Brzeziańskiego
Zawody sportowe oraz pokazy jazdy na deskorolce, czy rowerach BMX składać się będą na I Zawody w Skateboardingu w ramach Uroczystego Otwarcia nowo powstałego Obiektu Skatepark w Gorlicach.
Pomysł takiego rodzaju przedsięwzięcia narodził się wśród młodych, ambitnych i mocno zaangażowanych ludzi. Projekt jest również promocją zdrowego stylu życia, ciekawych form spędzania wolnego czasu oraz rozbudzania zainteresowań dzieci i młodzieży.
Zawody składać się będą z dwóch formatów, „Best Line" oraz „Best Trick”.
"Best Line" jest formą zawodów w skateparku, w których liczy się najlepsza sekwencja indywidualnie wykonanych tricków na deskorolce: jeden po drugim, bez schodzenia z deski i bez "skuch". Każdy startujący skater, przemieszczając się z jednej strony skateparku na drugą, wykonuje różne ewolucje ("tricki") na znajdujących się po drodze przeszkodach. Uczestnicy konkursu startują w 3-osobowych grupach. Wszystkie 3 osoby jeżdżą jednocześnie po skateparku przez 3 minuty. Po pierwszej serii 3-minutowych przejazdów następuje jeszcze jedna seria przejazdów - ci sami skaterzy w tych samych grupach mają jeszcze raz 3 minuty na pokazanie swoich umiejętności. Dwie pierwsze serie przejazdów są eliminacjami do finałów. 10-ciu najlepszych uczestników przechodzi do finałów. Formuła finałów jest podobna do formuły eliminacji, z tą różnicą, że zawodnicy jeżdżą w 2-osobowych grupach przez 3 minuty. Podczas finałów odbywają się również 2 serie przejazdów.
Po finałach przeprowadza się „Best Trick”. W zawodach „Best Trick” liczy się jedna najlepsza ewolucja ("trick"), wykonana na wcześniej do tego wyznaczonej przeszkodzie skateparku. „Best Tric”k trwa 45 minut. W tym czasie każdy z uczestników ma dowolną liczbę prób na wykonanie swojego tricku. Zawodnik, który wykona najlepszy trick wygrywa.
Postulaty budowy w Gorlicach skateparku pojawiał się już wiele lat temu. Na początku 2012 roku do urzędu miasta zawitał Mateusz Ruttara, który na ręce burmistrza złożył petycję podpisaną przez blisko 2500 osób. Burmistrz Witold Kochan powiedział wtedy: „Bardzo chciałbym, żeby ten obiekt powstał jeszcze w tej kadencji, choć zdaję sobie sprawę, że jest to przedsięwzięcie dość kosztowne”.
Koszt budowy początkowo szacowano na 250 tysięcy złotych, ale ta kwota okazała się jednak zbyt mała. Ostatecznie po decyzji radnych o podniesieniu planowanej kwoty, w trzecim przetargu wyłoniono wykonawcę, który wykonał to, co mu zlecono. Zwycięzcą przetargu została firma ALTRAMPS Tomasz Brzozowski z Trzebini, a kwota za jaka podjęła się ona budowy 320 tys. złotych. Wykonawca przekazał inwestycje miastu już w lipcu, jednak procedury związane z odbiorem inwestycji sprawiły, że dopiero na koniec wakacji obiekt będzie oficjalnie udostępniony użytkownikom.
Tak więc, już jest, jeszcze oficjalnie nie otwarty, ale już pełny miłośników dość ekstremalnej jazdy na deskach, rolkach, czy też rowerach.
Oferta gorlickich obiektów sportowych wzbogaciła się o nowy ciekawy element, a burmistrz nie będzie musiał świecić oczyma i tłumaczyć się z niezrealizowanej obietnicy.
BP
{jcomments on}
Napisz komentarz
Komentarze