Uczestnicy tego wspaniałego spotkania mieli mnóstwo okazji do wspólnej, radosnej zabawy. Okazały namiot nie tylko stanowił schronienie przed nagłym załamaniem pogody, ale także tam skupiły się atrakcyjne stoiska z pracami podopiecznych ośrodków z całego powiatu. Można był nabyć piękne serwety, torebki, obrusy, obrazy i wiele innych pięknych przedmiotów. Poza tym na jednym z stoliczków kusiły wszystkich przepyszne wypieki domowe.
Piknik otworzył występ Orkiestry Dętej Z Dominikowic, towarzyszył temu również pokaz grupy mażoretek „Domino”. Następnie przez całe popołudnie prezentowały się na scenie grupy odważnych i utalentowanych podopiecznych z następujących miejsc:
Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) Dominikowice ( występ krakowiaka), Dom Pomocy Społecznej (DPS) Gorlice ul. Sienkiewicza (skecz z piosenka), Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach z Filią w Bobowej (DOW) (poezja śpiewana), Warsztaty Terapii Zajęciowej: Lipinki (piosenki cygańskie), „Rodzina” Gorlice (wiązanka żydowska), DOW w Gorlicach z Filią w Bobowej (zespół ludowy) oraz DPS Klimkówka (piosenka Nasz DPS)
Na półmetku tych prezentacji wystąpił lubiany w Gorlicach zespół „Wioszczanie” ze swoimi jakże radosnymi i skocznymi interpretacjami łączącymi pogórzański, polski i łemkowski folklor.
Pomiędzy występami, odbywały się pod sceną , bądź na sali gimnastycznej liceum różnorodne zabawy i konkursy. I tak: DOW w Gorlicach z Filią w Bobowej zaprosił na warsztaty wyrobu kwiatów z bibuły i warsztaty ceramiczne, SOSW Kobylanka zaprezentowała Zabawa Barwne motyle, SOSW Szymbark -Warsztaty Decoupage na drewnie i metalu , WTZ CARITAS Gorlice- Konkurs Tunel przeszkód z piłką, WTZ- SNRON Rodzina Gorlice Pastelowa mozaika WTZ Biecz-Zabawa z balonami, WTZ Dominikowice poprowadziło gry i zabawy, WTZ Gładyszów zabawę-Mistrz gola oraz DPS Gorlice ul. Michalusa zabawę -Ludzie do ludzi.
Wśród zaproszonych przez organizatorów gości było także Stowarzyszenie Historyczne: Bitwa pod Gorlicami 1915, którego członkowie opowiedzieli o swojej formacji, zaprezentowali umundurowanie i sprzęt.
Całą imprezę poprowadziła sympatyczna para Rafał Boni Boniśniak i Natalia Górka,czyli 2/6 składu grupy „Wioszczanie”.
Piknik zakończył się uroczystym podsumowaniem, w który włączyła się cała zebrana na boisku szkolnym publiczność.
Zmienna pogoda nie zdołała popsuć całej imprezy, wszystko przebiegało zgodnie z planem. Nade wszystko osiągnięto cel, jakim było wspólne spotkanie ludzi chorych, niepełnosprawnych i tych, których los postawił na ich drodze, czyli wspaniałych opiekunów. Dla nas zdrowych i w pełni sprawnych osób, z kolei była to dobra lekcja, jak cieszyć się życiem, jak bawić, jak pięknie uśmiechać.
Iwa
Napisz komentarz
Komentarze