Od początku września prowadzone są szczególnie zintensyfikowane działania promocyjne, w czasie których dzieci i młodzież w szkołach poznaje zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. Unikanie podobnych zdarzeń, jak to w Szalowej, pozostaje priorytetem pracy Policji i szkół, czego potwierdzeniem były wydarzenia tego tygodnia.
Ze względu na nowy obowiązek związany z noszeniem elementów odblaskowych, o którym szerzej pisaliśmy TUTAJ, Policjanci rozdawali odblaski najmłodszym uczniom. Akcję rozdawania takich elementów odblaskowych przeprowadzono już w Zespole Szkół w Łużnej oraz Zespole Szkół w Zagórzanach. Uczniowie w czasie zajęć lekcyjnych prowadzonych z policjantami mieli także możliwość utrwalić informacje związane z bezpiecznym przechodzeniem po przejściu dla pieszych oraz poruszaniem się po chodnikach i poboczach.
Bezpieczeństwo uczniów nie jest jednak troską nauczycieli, rodziców czy policjantów jedynie okazjonalnie. Regularna promocja pożądanych zachowań w tym zakresie oraz skuteczność tych działań pozwoliła uczniom dwóch placówek edukacyjnych: Zespołu Szkół w Łużnej oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu, odebrać w Krakowie certyfikaty "Szkół promujących bezpieczeństwo".
Szkoły te uczestniczyły w kolejnej edycji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. W obecności Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, uczniowie z Łużnej i z Biecza otrzymali certyfikaty potwierdzające bardzo pozytywne praktyki z zakresu bezpieczeństwa uczniów, jakie są wdrażane w tych szkołach.
MAK
opracowanie na podstawie:
Napisz komentarz
Komentarze