Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Gorliczanin bohaterem derbów Podkarpacia!

Niesamowity przebieg miały koszykarskie derby Podkarpacia w I lidze mężczyzn. Czołowa od kilku sezonów drużyna Miasto Szkła Krosno spotkała się w hali przy ul. Bursaki z ekipą Sokoła Łańcut. Spotkanie oprócz typowo derbowego charakteru miało inne sportowe podteksty. Nie pisalibyśmy o tym wydarzeniu, gdyby nie jego główny bohater, gorliczanin Dariusz Oczkowicz.

W przedsezonowych sparingach drużyna z Krosna aż trzykrotnie spotykała się z lokalnym rywalem i trzykrotnie przegrywała. Mecz o ligowe punkty miał być swoistą okazją do rewanżu. Poza tym w zespole Miasta Szkła grają obecnie rozgrywający Michał Baran i skrzydłowy Damian Pieloch, którzy w minionym sezonie reprezentowali właśnie Sokół Łańcut. W inauguracyjnej kolejce ligowej obie drużyny wygrały swoje mecze: Krosno z Legią Warszawa, a Łańcut z Rosą Radom. Wypełniona kibicami hala w Krośnie była świadkiem nieprawdopodobnego derbowego horroru z happy endem dla ekipy z Miasta Szkła, a jej bohaterem wieczoru został kapitan drużyny, gorliczanin Dariusz „Orka” Oczkowicz.

Mecz zaczął się dla miejscowych fatalnie. Goście, którym od początku wychodziło niemal wszystko szybko objęli prowadzenie 12-0! Po pierwszych punktach krośnian szturm Sokoła trwał nadal i Łańcut prowadził nawet 21-2! Pierwsza kwarta to koncert gości, którzy wygrali ją 31-8. W drugiej kwarcie strata Krosna wynosiła już 28 punktów. Mimo mozolnego odrabiania strat przez gospodarzy, rzut z połowy boiska równo z syreną na przerwę dał gościom prowadzenie 27-50.

Wydawało się, że nic tego wieczoru nie uratuje gospodarzy. Jednak po przerwie na parkiet wyszedł zupełnie inny zespół. Krosno odrobiło znaczną część strat, a w końcówce losy meczu w swoje ręce wziął kapitan drużyny. Darek Oczkowicz najpierw zmniejszył stratę do jednego punktu na minutę przed końcem meczu. Następnie w ostatnich sekundach, przy dwupunktowym prowadzeniu gości, oddał fantastyczny rzut za trzy punkty z bardzo trudnej pozycji i trafił! Krosno pierwszy raz w tym spotkaniu objęło prowadzenie 74-73 i były to ostatnie punkty meczu. „Orka” jeszcze zdążył zebrać piłkę w obronie po rozpaczliwym rzucie gości, po czym utonął w radosnym tłumie kolegów z drużyny i kibiców fetujących niesamowiet zwycięstwo.

Kapitalną grę gorliczanina dostrzegł Polski Związek Koszykówki, który na oficjalnej stronie internetowej informację o występie „Orki” podał jako jeden z głównych newsów weekendu pod wszystko mówiącym tytułem: „Oczkowicz znaczy zwycięstwo! Niesamowite derby Podkarpacia.” Brawo „Orka”!