Mimozami jesień się zaczyna

W pięknej jesiennej, słonecznej scenerii odbył się kolejny mecz IV ligi, w którym Glinik Gorlice podejmował drużynę Klubu Sportowego Bocheński z Bochni. Pierwsza połowa spotkania mogła się podobać kibicom, gospodarze grali skutecznie i dopisywało im szczęście. Druga połowa to już zupełnie inna bajka.

Glinik Gorlice - KS Bocheński Bochnia 4:2 (3:0)

Była to pierwsza wygrana gospodarzy na własnym boisku, która zapewniła im wydostanie się z dolnych partii czwartoligowej tabeli.

Gdy po pierwszej połowie Glinik prowadził już 3:0, mało który kibic spodziewał się odwrotu sytuacji. Dość powiedzieć drużyna z Bochni nie wykorzystała rzutu karnego a w analogicznej sytuacji po drugiej stronie boiska straciła swojego gracza, który otrzymał czerwoną kartkę.

Odważnie i ambitnie grający goście w drugiej połowie złapali kontakt strzelając gola w 66 minucie. Gdy w 87 strzelili drugiego wiadomym było, że ostatnie minuty będą nerwowe. Na całe szczęście to do Glinika należało ostatnie słowo. Gol Tomasza Augustyna dał gospodarzom pierwsze zwycięstwo na własnym boisku.

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Podhale Nowy Targ 10 24 8 0 2 23-7 4 0 1 13-3 4 0 1 10-4
2.  Poprad Rytro 10 22 7 1 2 25-15 5 0 2 18-10 2 1 0 7-5
3.  MLKS Żabno 10 21 6 3 1 15-7 4 1 1 8-3 2 2 0 7-4
4.  GKS Drwinia 10 20 6 2 2 10-6 0 0 0 0-0 6 2 2 10-6
5.  Skalnik Kamionka Wielka 11 19 6 1 4 16-13 3 0 2 7-5 3 1 2 9-8
6.  Sandecja II Nowy Sącz 10 18 6 0 4 21-17 4 0 3 17-10 2 0 1 4-7
7.  Barciczanka Barcice 10 15 4 3 3 21-14 2 2 1 10-6 2 1 2 11-8
8.  Lubań Maniowy 10 13 3 4 3 9-10 2 2 2 6-6 1 2 1 3-4