Jesienny smuteczek

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej Glinik Gorlice uległ na boisku w Rylowej tamtejszej Rylovii, 1:4. Drużyny po tym spotkaniu zrównały się zdobyczą punktową a dzisiejszy przeciwnik wyprzedził gorliczan w ligowej tabeli. Dzisiejsza porażka kończy passę 6 kolejnych meczy, w których Glinik zdobywał punkty.

Rylovia Rylowa - Glinik Gorlice 4:1 (2:0)

bramki: Greń 30', Banaszek (samobójcza) 31', Pietrzak 50', Motyliński 80', Dziedzic 85'.

Spotkanie było raczej słabym widowiskiem a większość akcji kończyła się na 16 metrze boiska. Początek pierwszej połowy to czas, gdy bramkarze obu drużyn byli zupełnie "bezrobotni".

Pierwsi skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze, którzy w 30 minucie rozwiązali worek z golami. Autorem bramki był Greń. Gdy wydawało się, że gorliczanie rzucą się do odrabiania strat, kolejna akcja i samobójcze trafienie Banaszka, zupełnie podcięło im skrzydła.

Podobnie było też na początku drugiej połowy, gdy po 5 minutach do bramki Glinika trafił Pietrzak. Ta bramka odebrała biało-niebieskim ochotę do gry. Grający na luzie gospodarze strzelili jeszcze jednego gola. Na 4:0 wynik podwyższył Motyliński.
Honorową bramkę dla Glinika strzelił Jakub Dziedzic.

"Cała nasza drużyna, poza bramkarzem, zaprezentowała się bardzo słabo. Chcielibyśmy zatrzeć to kiepskie wrażenie podczas kolejnego, ostatniego meczu tej rundy, z Białką Tatrzańską, na który zapraszamy w sobotę, 8 listopada o godz. 13.00" mówi kierownik drużyny Glinika, Andrzej Cetnarowski.

tabela IV ligi za portalem 90minut.pl

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  Lubań Maniowy 14 18 4 6 4 12-13 3 3 2 7-6 1 3 2 5-7 1 3 1 0 0 3-1
9.  Watra Białka Tatrzańska 11 18 5 3 3 23-17 3 2 1 17-10 2 1 2 6-7 1 0 0 0 1 1-3
10.  Rylovia Rylowa 14 14 4 2 8 17-33 2 2 4 11-16 2 0 4 6-17 1 3 1 0 0 4-1
11.  Glinik Gorlice 14 14 3 5 6 14-23 2 2 2 8-9 1 3 4 6-14 1 0 0 0 1 1-4
12.  Sokół Borzęcin Górny 11 13 3 4 4 14-11 1 2 2 9-7 2 2 2 5-4
13.  LKS Nowa Jastrząbka 13 12 3 3 7 19-22 3 2 2 16-7 0 1 5 3-15
14.  Bocheński KS 14 11 3 2 9 21-37 3 1 2 9-7 0 1 7 12-30 1 3 1 0 0 3-1
15.  KS Zakopane 13 11 3 2 8 12-21 3 1 3 9-8 0 1 5 3-13 1 0 0 0 1 1-3
16.  Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 14 9 2 3 9 15-32 2 2 2 11-11 0 1 7 4-21