Na Zawiszy nie można polegać

Ekstrim Gorlice przegrywa na wyjeździe 1:3 z Zawiszą Sulechów i tym samym pozostaje na 4. miejscu I-ligowej tabeli. Tylko w trzecim secie gorliczanki nawiązały walkę z sulechowiankami i wygrały na przewagi 30:28. W pozostałych partiach drużyna gospodyń była górą wygrywając do 17, 17 i 11. Wkrótce relacja i statystyki z meczu.

Zawisza Sulechów - Ekstrim Gorlice 3:1 (25:17, 28:30, 25:17, 25:11)

Zawisza: Perlińska, Kwiatkowska, Rzepnikowska (l), Bury, Szymańska, Sołodkowicz, Skiba. Trener: Marek Mierzwiński

Ekstrim:
Pytel, Leszek, Stojek, Pasznik, Wąsowska, Majkowska, Guzikiewicz (libero) oraz Olipra (Iibero),Stachowicz. Trener: Grzegorz Silczuk

MVP: Ewa Kwiatkowska (Zawisza)

W pierwszym secie, już od samego początku, zarysowała się przewaga gospodyń. Gorliczanki miały duże problemy w przyjęciu co przełożyło się na zdobywanie punktów z pierwszej akcji. Zawiszanki budowały spokojnie przewagę i zwyciężyły w tej partii do 17.

Drugi set to zdecydowane ożywienie w szeregach Ekstremalnych. Na swoisty pojedynek strzelecki poszły Paulina Stojek a po drugiej stronie siatki Katarzyna Bury. Osią wyniku w tym secie był przeważnie remis. Rozstrzygnięcie w tej partii przyniosła dopiero gra na przewagi. Tu więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Gorlic, które zwyciężając wyrównały stan meczu na 1:1.

Kolejny set to znów zarysowująca się przewaga gospodyń, wśród których coraz lepiej radziły sobie Anna Sołodkowicz wspomniana wcześniej Katarzyna Bury. Zespół Zawiszy powiększał przewagę i prowadził już 15:10, 18:12, 21:15, ostatecznie zwyciężając do 17.

O ostatniej partii Ekstremalne będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Katastrofa w przyjęciu spowodowała, iż gospodynie kończyły wiele akcji z przechodzących piłek. Arcytrudne zagrywki na drugą stronę posyłały Natalia Perlińska oraz Ewa Kwiatkowska, ta ostatnia została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Zawisza rozbił drużynę Ekstrimu w tym ostatnim secie do 11 i wygrał całe spotkanie 3:1.

runda zasadnicza: tabela po 10. kolejce - 29.11.2014