Większość uczniów zna jego postać, a wielu interesuje się sztukami walki, toteż wizyta tak znanej osobowości była dla dzieci i młodzieży wielkim niematerialnym prezentem mikołajowym.
Przemysław Saleta w bardzo ciekawy sposób opisał swoje życie i dokonania sportowe. Zaczął od tego, że jego zainteresowanie walkami zawdzięcza sławnemu karatece Brucowi Lee. Sztuki walki tak go pochłonęły, że całkowicie zmieniły jego plany życiowe. Miał być przecież ekonomistą, studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ale coraz częstsze treningi, odciągnęły go od świata finansów na rzecz życia sportowego.
Pan Saleta przybliżając uczniom swoją historię życia, zaprezentował film , który nawiązywał do jego sportowej kariery. Potem głos zabrała młodzież, która zadała gościowi kilka pytań na temat jego pasji i zainteresowań. Przemysław Saleta odpowiedział na nie z ochotą, po czym każdy mógł otrzymać od niego zdjęcie z autografem, a że chętnych było mnóstwo, tak więc kolejka do mistrza była długa.
Kolejną atrakcją związaną z osobą Przemysława Salety była okazja wspólnego z nim treningu. Na tą okoliczność sportowiec wylosował grupkę starszych uczniów, osobną grupę chłopców oraz dziewcząt i każda z nich miał po 20 minut na ćwiczenia. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla odbywających ten trening, jak i dla publiczności.
Przypomnijmy, że od 2011 roku Przemysław Saleta nie występuje w oficjalnych zawodach sportowych, ostatnia pokazową walkę odbył z Andrzejem Gołotą w 2013 roku i tak pożegnał się ze sportem zawodowym. Obecnie możemy go podziwiać w National Geographic Channel w programie pod nazwą „Przemek Saleta-najcięższe zadania".
Program ten cieszy się ogromną popularnością, a jej bohater odwiedza wybrane miejsca, takie jak kopalnie, zakłady chemiczne, stocznie , odlewnie itp. Tam sprawdza się w najbardziej wyczerpujących pracach. Przemysław Saleta odwiedził m. in. do Nadleśnictwo Cisna, gdzie podjął się wycinki lasu i wypalania drewna. Przybył także do gorlickiej odlewni Amet. Poznał tu proces rafinacji, czyli przygotowania metalu do wytopu, zalewania ich form, szlifowania i obcinania nadlewów.
To własnie właściciel odlewni Amet, Maciej Serafin był pomysłodawca spotkania mistrza świata w kick-boxingu z uczniami szkoły ze Stróżówki.
Jesteśmy pewni że 5 grudnia był dla dzieci i młodzieży w Stróżówce dniem wielkich przeżyć i mocy atrakcji.
Iwona Warzycka
Napisz komentarz
Komentarze