Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

VI Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

Jak wiadomo praktyka, czyni mistrza. Nieustanne sprawdzanie swoich możliwości niesienia pomocy to ważny element przygotowania strażaków do prawdziwych akcji bojowych. Turnieje i zawody pozwalają im na sprawdzenie się w bezpiecznych warunkach. Oto, jak nasze lokalne drużyny wypadły na ostatnich, barbórkowych zawodach w Kopalni Soli w Wieliczce.

Zawody z cyklu Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników odbyły się już po raz szósty w Kopalni Soli w Wieliczce.
13. grudnia tego roku, nasi strażacy reprezentowani przez Komendę Powiatową PSP w Gorlicach, Ochotniczą Straż Pożarną z Krygu i Ochotniczą Straż Pożarną z Wapiennego stanęli do zmagań, w których liczyły się ich umiejętności specjalistyczne, sprawność oraz siła.

Zadanie nie było proste: pracując w trzyosobowych zespołach, w pełnym uzbrojeniu, strażacy musieli pokonać 681 schodów i aż 110 metrową różnicę poziomów szybu im. Daniłowicza Wielickiej Kopalni Soli. Niezwykła lokalizacja terenu zmagań spowodowała, że na starcie stanęło az 78 drużyn z Polski oraz goście: druzyny z Czech i Holandii.

Niewątpliwie sukcesem można więc nazwać 24 miejsce w klasyfikacji ogólnej Drużyny Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. Pokonanie trasy zajęło im 5:49.14. Wśród ratowników PSP zajęli 17 miejsce.

Gorliccy strażacy w składzie: asp. Michał Pyzik, sekc. Daniel Halerz i st. str. Damian Przyboś wystartowali w zawodach po raz drugi.

Pozostali reprezentanci naszego powiatu: OSP z Krygu i Wapiennego także spisały się bardzo dobrze.

Jednostka OSP z Krygu wystawiła do zawodów dwie drużyny. Pierwsza z nich zajęła 27 miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 5:52:30 a w kategorii OSP 7 miejsce. Druga drużyna w klasyfikacji ogólnej zajęła 64 miejsce z czasem 08:00:38 a w kategorii OSP 26 miejsce.

Drużyna z Wapiennego, która po raz pierwszy wystartowała w turnieju z czasem 06:29:85 uplasowała się na 42 miejscu w klasyfikacji ogólnej i na 14 miejscu w kategorii OSP.

Gratulujemy sukcesu i życzymy jak najmniej okazji do sprawdzania swoich umiejętności w prawdziwych akcjach.