Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli jeszcze przygotować autorskich tekstów lub fotogalerii zapraszamy do podjęcia wyzwania.
Osoby, które zgłosiły swoje teksty i zdjęcia do dnia 30.stycznia informujemy zaś z radością: spotykamy się już niedługo!
Gratulujemy:
Ewie Pierz - za niezwykły wywiad z Panem Ludomirem Mazelą. Wielkie słowa uznania należą Ci się za wysiłek włożony w przygotowanie i realizację spotkania, zadbanie o jego dokumentację oraz za ostateczny efekt pracy. Tekst bardzo interesujący i uniwersalny, a jednocześnie bardzo potrzebny. Cieszy nas, że tak młoda osoba potrafiła docenić wkład poety w tworzenie kulturalnego krajobrazu naszego regionu. Tekst pokazuje, że mimo różnicy pokoleń udało Ci się nawiązać z Rozmówcą nić porozumienia.
Aleksandrze Czai - za prostą, a jednocześnie przepełnioną dobrymi emocjami relację z Orszaku Trzech Króli. Opis tego wydarzenia bardzo często pozostawiamy za pośrednictwem fotografii. Tobie udało się przekuć to w słowo pisane. W tekście, który otrzymaliśmy, pokazałaś, że ten pochód ma prawdziwie duchowy wymiar nawet dla młodych ludzi. Doceniamy umiejętność pisania o emocjach i przeżyciach związanych z uzewnętrznianiem radości z narodzin Boga-Człowieka.
Kamili Jasińskiej - za barwną i pięknie ilustrowaną relację ze wspólnego kolędowania w Kobylance. Twój tekst pokazał, że śpiewanie kolęd może być inspiracją do zachwycenia się nie tylko dźwiękiem czy wystrojem okolicznościowych szopek, ale przede wszystkim - być pretekstem do zacieśniania więzi międzyludzkich. Udowodniłaś nam, że warto kultywować tradycje przekazywane nam przez rodziców i dziadków, ponieważ właśnie dzięki nim realizuje się magia Bożego Narodzenia.
Brygidzie Rafie - za poruszający tekst o niezwykłym bohaterze, którego spotkała w swoim życiu. Anonimowy, cichy, taki, którego nie zauważamy na co dzień - zwykły ratownik medyczny. Najzwyczajniejszy w świecie, nasz codzienny superbohater. Po lekturze czuliśmy wielki niedosyt, jednak właśnie dzięki temu, że nie ujawniłaś jego nazwiska, na każdą osobę ratownika medycznego będziemy już spoglądać inaczej: bo każdy jeden, może być TYM, o którym napisała Brygida.
Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z tak ciepłym przyjęciem i zaowocowała tak niezwykłymi tekstami. Mamy nadzieję, że wszyscy Ci, którzy nie zdążyli zrealizować swoich projektów konkursowych podejmą wyzwanie. Dziewczęta, które przesłały nam swoje prace zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko - niech to jednak nie zniechęci to do podjęcia naszego dziennikarskiego wyzwania!
Z osobami, które swoje prace już zgłosiły, skontaktujemy się wkrótce mailowo. Tym zaś, którzy chcą dołączyć do szkolenia dziennikarskiego haloGorlice przypominamy krótko zasady:
W przedłużonym terminie, do dnia 20. lutego 2015r. włącznie, prosimy o przysłanie na nasz adres: [email protected] swojego materiału. Możecie przeprowadzić wywiad, zrobić relację z jakiegoś wydarzenia, spotkania, napisać felieton, który wiąże się z sytuacją w naszym regionie. Możecie także przygotować galerię zdjęć opatrzoną komentarzem.
Minimalna objętość tekstu, o jaki Was prosimy, to 400 znaków.
Jeśli chcecie przygotować dla nas fotogalerię - prosimy o minimum 5, maksymalnie 10 zdjęć (każde opisane choć jednym zdaniem).
Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdziecie TUTAJ.
Zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze