W okresie od kwietnia do grudnia 2015 roku ośmiu lokalnych liderów w wieku od 18 do 35 lat będzie zdobywać doświadczenie w pracy animacyjnej ze społecznością lokalną pod okiem doświadczonego animatora społeczno-kulturowego.
Dzięki tej współpracy, polegającej na wspieraniu i monitorowaniu inicjatyw lokalnych podejmowanych przez początkującego animatora, w okresie wakacyjnym początkujący animatorzy zrealizują działania z obszaru edukacji artystycznej skierowane do dzieci. Rezultatem działań będzie wspólne wydarzenie artystyczne dla lokalnej społeczności.
Początkujący animatorzy wezmą również udział w szeregu warsztatów podnoszących kompetencje instruktorskie (pedagogika zabawy, animacja wolnego czasu, narzędzia pracy z przestrzenią i historią społeczności) oraz szkoleń z projektowania i zarządzania kulturą (narzędzia diagnozy, ewaluacji, pozyskiwanie środków finansowych, niekonwencjonalne działania promocyjne, technologie open source, prawo publikacji i otwarte licencje, cyfryzacja przekazu).
Jeśli:
– jesteś w wieku 18–35 lat,
– mieszkasz lub pracujesz w ośrodku wiejskim w Małopolsce,
– chcesz zrobić coś dla siebie i dla lokalnej społeczności,
– masz pomysły na działania animacyjne dla dzieci w swoim środowisku,
ZGŁOŚ SIĘ!
Każdy z wybranych przez nas uczestników uzyska bezpośrednie wsparcie doświadczonego animatora społeczno-kulturowego oraz grant w wysokości 2000 zł brutto na zrealizowanie swojego pomysłu. Wsparcie animatora będzie polegało na 90 godzinach współpracy przy tworzeniu i realizacji projektu – bezpośredniej w miejscu działania, mailowej, telefonicznej. Uczestnicy wezmą również udział w czterech weekendowych spotkaniach warsztatowych – Narzędziownikach – dzięki którym zdobędą praktyczne umiejętności, poznają metody i narzędzia animacyjne.
Program potrwa od kwietnia do grudnia 2015 roku.
Zgłoszenia przyjmujemy do 20 marca 2015 (do godz. 23.59) poprzez formularz zgłoszeniowy.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Szczegółowych informacji udziela:
Weronika Idzikowska
tel.: +48 663 726 565
Projekt DIY. Tryb warunkowy realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Napisz komentarz
Komentarze