Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Modernizacja starówki w Gorlicach z szansą na Ulubieńca Polski

Podziel się
Oceń

Szanowni Czytelnicy. Wielu gorliczanom zapewne trudno zrozumieć decyzję organizatorów konkursu " Życie w architekturze", którzy zakwalifikowali gorlicką starówkę do finału tego konkursu na najlepszą realizację w latach 2013-2014. Zapoznajmy się więc z uzasadnieniem oraz zasadami dalszego głosowania.

 Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że modernizacja starówki w Gorlicach znalazła się wśród finalistów konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje powstałe w Polsce w latach 2013-2014, nad którym honorowy patronat objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

11 marca tego roku ruszył internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski – wejdź na stronę , wybierz najlepszy realizacje i zdobądź cenne nagrody.

 

19 lutego poznaliśmy wszystkich finalistów konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w latach 2013-2014, a  11 marca na stronie  rozpoczął się internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. O ten prestiżowy tytuł walczyć będzie 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs, w tym 10 projektów z województwa śląskiego i mazowieckiego, 8 obiektów z małopolskiego, po cztery z wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, po trzy z dolnośląskiego, lubelskiego i pomorskiego, a po jednym z terenu województwa opolskiego i świętokrzyskiego.

Wśród wybranych obiektów znalazła się Modernizacja Starówki w Gorlicach. ( link pod którym możesz oddać swój głos TUTAJ )

 

Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę konkursu www.zyciewarchitekturze.pl, kliknąć w miniaturę wybranego obiektu, a następnie w czerwony pasek z napisem „GŁOSUJĘ” znajdujący się w prawym górnym rogu. Ulubione budynki będzie można odnaleźć według konkursowych kategorii oraz po województwach, na terenie których się znajdują.

 Redakcja miesięcznika „Architektura-murator” zaprasza też internautów do zamieszczania krótkich uzasadnień dokonanego wyboru. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają książki o architekturze i sztuce, płyty CD i kursy językowe, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród.

 Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na obiekcie, którą zaprojektowała znana pracownia Towarzystwo Projektowe, autorzy m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej.

 Głosy internautów mogą zadecydować o wyborze obiektów z różnych stron Polski, które udowadniają, że najlepsza architektura nie jest już tylko domeną stolicy. W ostatnim plebiscycie na Ulubieńca Polski, który odbył się w 2012 roku, oddano rekordową liczbę 368 000 głosów. Zażarta walka internautów trwała do ostatniej chwili, ponieważ konkurs zmobilizował nie tylko osoby bezpośrednio zainteresowane architekturą, ale także środowiska lokalne. Ostatecznie tytuł zdobył Port Lotniczy w Lublinie. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła przystań na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

 ŻYCIE W ARCHITEKTURZE to wysoko ceniony przez środowisko architektów konkurs na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w Polsce. W jury zasiadają jedynie najwybitniejsi projektanci i przedstawiciele środowisk twórczych w naszym kraju.

 W ramach konkursu dodatkowe nagrody przyznawali dotychczas: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Sportu i Turystyki. W III edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE nagrody główne wręczał Premier Jerzy Buzek, a w VII – Grand Prix Prezydent Bronisław Komorowski, który osobiście wyłonił też zwycięzcę. Była to pierwsza nagroda w dziedzinie architektury przyznana w Polsce przez głowę państwa.

 

 

Obrady jury konkursu Życie w Architekturze, fot. Konrad Kalbarczyk

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama Sądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024