Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Po jedenaste. Nie śmieć.

Podziel się
Oceń

Takiego urodzaju owoców nie pamiętają najstarsi sadownicy. Drzewa uginają się od nadmiaru jabłek, gruszy i innych przysmaków zrywanych z drzew jesienią. Urodzaj przekłada się na niższą cenę owoców w skupie i niestety... większą ich ilość wyrzuconych w lasach. Jabłka to jednak nie największy problem.

Impulsem do napisania tego artykułu była nasza obserwacja kilku ścieżek w okolicznych lasach. To właśnie tam można zauważyć masę owoców, popularnie zwanych spadami, które zostały wyrzucone przez osoby chcące się ich pozbyć. Brak możliwości zbytu tego rodzaju odpadów zielonych sprawił, iż producenci byli bardziej skłonni wywieźć je do najbliższego lasu niż do skupu.


Niestety o zgrozo można zauważyć w wielu miejscach, iż spod tych owoców wyzierają inne odpady nie mające żadnego związku z tymi zaliczanymi do zielonych. To zachowanie godne potępienia, zwłaszcza że możliwości pozbycia się wszelkiego rodzaju odpadów są w tym momencie praktycznie nieograniczone i to w sposób legalny.

Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zadaniem gmin jest w szczególności tworzenie punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w sposób zapewniający łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy – mówi nam Marcin Sepioł z Urzędu Miasta w Gorlicach. Od maja ubiegłego roku przy ul. Przemysłowej 7 w Gorlicach funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK. W punkcie tym mieszkańcy z miasta mogą bezpłatnie oddać takie odpady komunalne jak: przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady ulegające biodegradacji oraz odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 8 do 12.


Odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów tj. odpady warzywne i owocowe, rozdrobnione gałęzie drzew i krzewów, skoszona trawa, resztki jedzenia, są odbierane z miasta po otrzymaniu zgłoszenia od właściciela nieruchomości lub zamawiającego lecz nie rzadziej niż raz na tydzień, a nieruchomości z zabudową jednorodzinną według ogólnie dostępnych harmonogramów.

O przypadku wyrzucania odpadów wielkogabarytowych pisaliśmy w marcu tego roku (link). Obiekt ten cały czas leży w tym samym miejscu i zdobi piękny, moszczenicki las.



Tu leży kanapa opisana w poprzednim artykule:

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPitaya Catering - dieta modułowa, dieta wegetariańska, dieta domowa
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego