Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Mydło takie, że Mucha nie siada

Podziel się
Oceń

Drodzy Czytelnicy, chcemy Wam dzisiaj zaprezentować młodą, energiczną kobietę, która potrafi zrobić dla Was coś zwyczajnie niesamowitego – mydło. Wiktoria Mucha postanowiła wziąć wszystko we własne ręce i rozpocząć produkcję mydła, które wytwarza tradycyjnymi, a niejednokrotnie zapomnianymi od lat metodami. Aby wszystko się udało niezbędna jest Wasza pomoc.

Wiktoria jest kobietą niepozorną, skrywającą jednak niezwykły talent. Z wykształcenia jest ogrodnikiem – zielarzem. Dzięki swojej wiedzy, pasji i kobiecej intuicji zaczęła eksperymentować z własnoręczną produkcją mydeł, które szybko przyniosły jej popularność w Internecie.  Prowadzony przez nią blog tematyczny (TUTAJ) jest skarbnicą wiedzy na temat wykorzystywanych przez nią metod produkcji i zalet produkowanych przez nią cudownych kosteczek. Kobieca delikatność wsparta specjalistyczną wiedzą i dorobkiem minionych pokoleń – brzmi jak wspaniałe połączenie i takim właśnie jest.


Monika Kulka-Smołkowicz: Skąd wziął się pomysł na własną mydlarnię?

Wiktoria Mucha: Pomysł na mydlarnię to niejako przedłużenie mojej twórczej myśli i kontynuacja tego co robię od kilku lat. To następny krok i chęć pokazania, przede wszystkim, młodym ludziom, że stąd niekoniecznie trzeba uciekać, że warto szukać swojej drogi i znaleźć pasje, która może stać się sposobem na życie. Poza tym już czas żebym wyniosła się z kuchni, gdzie zaczyna brakować mi miejsca i przeszkadzam domownikom. ( śmiech )


MK-S: Dlaczego mydło Twojej produkcji ma szansę w rywalizacji z produktami sieciowych producentów i najpopularniejszymi kostkami?

WM:Od kilku lat można zaobserwować silny trend powrotu do natury. Ja starałam się stworzyć taki kosmetyk jakiego sama chciałabym używać, to znaczy bez sztucznych, odurzających zapachów, bez utwardzaczy i parabenów, które wnikają w nasza skórę w ciągu kilkudziesięciu sekund atakując nasz system krwionośny. Produkcja kosmetyku w niewielkich partiach ma tą przewagę, że sama mogę kontrolować cały proces, stwarzać receptury i wybierać najlepszej jakości składniki. I myślę, że takie postepowanie powinno być bezkonkurencyjne.

Opowiadając o remoncie budynku, który miałby w przyszłości stać  się jej wymarzoną pracownią mydlarską Wiktoria nieustannie wraca do opowieści o samym Beskidzie Niskim. Jej praca w laboratoryjnych warunkach nie miałaby sensu. Mydło, które dostajemy z dużych korporacji jest produktem, który już na wstępie deklasowany jest przez mydło naturalne. Także sieciowe mydlarnie nie mają niestety takiego zaplecza, jakie ma wokół siebie Wiktoria. To bliski kontakt z naturą oraz możliwość pozyskiwania surowców bezpośrednio na polach i łąkach pozwolił jej rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę tak, by dziś mogła starać się o własną działalność.

Mydło to dopiero początek!

Samo wytwarzanie i możliwość sprzedaży mydła to tylko jeden z aspektów projektu, który zaproponowała Wiktoria. Odnowiona pracownia ma być miejscem pracy, ale także warsztatów i spotkań edukacyjnych. Plany sięgają dalej bo być może w przyszłości powstanie tam również niecodzienne gospodarstwo agroturystyczne, któremu mydlarnia dałaby początek. Dzięki odnowieniu budynku oraz dostosowaniu go do licznych wymagań prowadzenia działalności, beskidzka mydlarnia mogłaby stać się zupełnie nowym miejscem niezwykłych wydarzeń na kulturalnej mapie regionu. Możliwości już teraz jest wiele – wszystko jednak leży w Waszych rękach.

Crowdfunding, czyli co?

Zapytana o to, dlaczego zdecydowała się na zbiórkę pieniędzy metodą crowdfundingu, a nie na przykład poprzez różne formy dotacji i wsparcia zewnętrznego Wiktoria odpowiada:

- Tak naprawdę forma crowdfundingu to nie tylko zbiórka pieniędzy i do widzenia! To stworzenie pewnej więzi z ofiarodawcami, którzy tak jak ja mają swoje pasje lub po prostu popierają kogoś kto je ma. To obustronna korzyść dla stron- Ty pomagasz mi, a w zamian otrzymujesz np. moje mydło, rzemieślnicze piwo czy możesz otrzymać status oficjalnego sponsora mydlarni. Dla mnie stosunki międzyludzkie zawsze były ważne, a crowd z angielskiego to tłum.


Idea crowfundingu, którą wykorzystuje do tego by zebrać niezbędne fundusze to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także sposób na promocję samego pomysłu i pokazanie, że Polka Potrafi.


Stacja-Mydlarnia Wiktorii Muchy powstanie jeśli w ciągu najbliższych 38 dni na konto akcji wpłynie 40.000zł. Na dzień dzisiejszy na koncie jest 5750zł.

Wszelkie informacje o pomyśle oraz link do całej akcji znajdziecie TUTAJ

Wspierając akcję dacie szanse Wiktorii na rozwinięcie własnej działalności ale także na zdobycie nagród, które zostaną przekazane wszystkim wspierającym akcję, po powodzeniu zbiórki.

Co jeśli pieniądze nie zostaną zebrane? Wszystkie wpłaty powrócą do darczyńców.

Od wielu lat w regionie poszukiwane są nowe idee i inicjatywy, które pozwolą rozwinąć potencjał gospodarczy i turystyczny regionu. Naturalna produkcja mydeł na bazie składników pochodzących z naszego regionu wspaniale wpisuje się w wizję Beskidu Niskiego jako miejsca, w którym możemy nabrać sił i korzystać z dobrodziejstwa naturalnych produktów tu wytwarzanych. Po rozmowie z Wiktorią nie mamy wątpliwości co do tego, że właśnie w takich niezwykłych a jednocześnie pięknych inicjatywach oddolnych leży siła naszego regionu.


Gorąco zachęcamy do wsparcia Wiktorii i trzymamy kciuki.


Napisz komentarz
Komentarze
BO58 09.03.2016 12:39
Fantastyczny pomysł jak we wszystkim tak i w tym przedsięwzięciu masz moje poparcie i akceptację,jestem z Tobą całym sercem i portfelem również!Wierzę w Ciebie Twoje pomysły masz siłę ,energię i serce do tego co robisz ,a to bardzo wiele.a dla redakcji portalu wielkie brawa za pomysł i wsparcie dla młodych zdolnych i chętnych w promowaniu naszego regionu!

TAD 09.03.2016 12:26
gratuluje pomyslu inicjatywy i chcenia do takich ludzi swiat nalezy a ze mucha jest uparta i wytrwala mysle ze pomysl jest skazany na powodzenie - p redaktor cieszy ze interesuja pania takie inicjatywy ze okazuje pani tyle serca bo to da sie zauwazyć w tekscie a to b wazne bo to tez pomoc

kolega 09.03.2016 12:01
Mydło takie, że Mucha nie siada bo by się utopiła.

Mateusz 09.03.2016 10:55
Bardzo ciekawa inicjatywa. Powinniśmy wspierać młode i ambitne osoby, które chcą tutaj zostać i zrobić coś dla regionu. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo podejmować takie wyzwania, ponieważ warunki prowadzenia biznesu w naszym kraju są bardzo trudne. Brawa za odwagę i pomysł!

Nika 09.03.2016 09:13
Znam Witosię i wiem, że wszystko co robi- robi z sercem i w to wierzy! Jestem jej najwierniejszą fanką i jak nikt trzymam kciuki i kocham!!!!! Dziękujemy Pani Redaktor za zainteresowanie i wywiad.

m. 08.03.2016 19:44
Duży plusik za inicjatywe dla autorki projektu, życze powodzenia.Fajnie, że portal angażuje się w takie akcje, kolejny raz. Tak trzymać!

Ariel 08.03.2016 18:09
Podoba mi się pomysł. Podoba mi się uczciwe postawienie sprawy.I w ogóle cenię ludzi, którym w naszej trudnej rzeczywistości coś się chce.To przesympatyczne "dziecko" ma poczciwe i dobre oczy i duszę pełną zapału.Pomogę z radością.Pozdrawiam:)

M. 08.03.2016 16:25
Bardzo ciekawy pomysł.Powodzenia !!!

ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
ReklamaAUTO-GAZ NIKODEM GROŃ - montaż samochodowych instalacji LPG - benzyna, diesel