Jednym z wielu ułatwień, jakie dostarcza nam telefon, jest możliwość zakupu biletów na komunikację miejską. MZK Gorlice jest jednym z 41 miast, które oferują możliwość zakupu biletów w wersji elektronicznej w aplikacji SkyCash.
Na czym to polega?
Aplikacja ma za zadanie ułatwienie zakupu biletu na przejazd komunikacją miejską. Przez nią zakup biletu ma być łatwy oraz dostępny wszędzie i o każdym czasie. Korzystanie z takiej aplikacji jest bezpłatne, a nabywane przez nią bilety nie różnią się cenowo od kupowanych w kiosku czy punktach sprzedaży.
Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji mobilnej lub rejestracja na stronie internetowej. Później należy doładować konto, z którego będą pobierane pieniądze na dane bilety. Ostatnim krokiem jest zakup wybranego biletu, który musi być potwierdzony kodem PIN. Takie bilety również podlegają kontroli, dlatego należy pamiętać o jego zakupie przed rozpoczęciem podróży. Podczas kontroli pasażer zobowiązany jest do okazania ekranu aplikacji z wyświetlonym kodem. Kontrola biletu telefonicznego polega na weryfikacji wzrokowej posiadanych zabezpieczeń oraz sprawdzeniu informacji o zakupionym bilecie.
Wszelkie informacje oraz instrukcję zakupu biletów odnajdą Państwo pod linkiem na stronie MZK.
Szacuje się, że z takiej opcji w MZK Gorlice miesięcznie korzysta od 50 do 100 osób, każdy miesiąc jest odmienny pod względem frekwencji użytkowania.
Taka możliwość wydaje się dużo łatwiejsza, telefon obecnie mamy prawie zawsze przy sobie, a z odliczoną gotówką lub wydawaniem reszty nieraz są trudności. Jednak takie rozwiązanie ma też swoje minusy, ponieważ telefony czasem nas zawodzą.
Jakie jest Wasze zdanie na temat korzystania z takich aplikacji?
MZK Gorlice wyraźnie ewoluuje, co przejawia się wprowadzeniem wielu ułatwień i udogodnień dla pasażerów. Dokonuje się wymiany starych, wysłużonych i zdezelowanych autobusów na nowe i wygodne modele, nawet testuje się ich elektryczne, proekologiczne wersje. Jednak nie wszystko jest doskonałe. Większą uwagę należałoby zwrócić na to, co można poprawić od razu, można rzec "lekkim ruchem ręki". Mowa o rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Nieraz można zauważyć jak osoby przyjezdne stoją dłuższy czas przed tabliczką rozkładu, próbując go prawidłowo odczytać, ostatecznie proszą innych oczekujących na autobus o wyjaśnienie im zagadkowych literek. Na stronie internetowej trudno też doszukać logiki układania wykazu przystanków poszczególnych miejscowości i ulic w miastach. Zabawnie wyglądają też literówki w wyjaśnieniu oznaczeń kursów, np:
D - kursuje od poniedziałku do pištku oprócz wišt H - kursuje w okresie ferii oraz szkolnych przerw wištecznych
Docierają do nas także głosy, że nie wszystkie kursy są dopasowane do potrzeb podróżujących tak, by mogli spokojnie dojechać do pracy czy szkoły i dogodnie z nich wrócić, korzystając z autobusów MZK.
wykorzystano fragment tekstu: MZK Gorlice
Napisz komentarz
Komentarze