Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Tylko kilka tygodni i aż 200 doniesień

Podziel się
Oceń

Przekraczanie dozwolonej prędkości, picie alkoholu w miejscach publicznych, nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających, zła organizacja ruchu – to tylko przykłady zagrożeń, które wskazali mieszkańcy w Gorlickiem. Prawie od dwóch miesięcy w naszym powiecie dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń w Bezpieczeństwie.

 

Dzięki niej sprawdzimy, gdzie możemy natrafić na sytuacje mogące być dla nas potencjalnie niebezpieczne. Możemy również sami przekazywać policji informacje o istniejących zagrożeniach w naszej okolicy.

Większość punktów na mapie powiatu ma kolor czerwony, oznacza to, że zagrożenie zostało potwierdzone przez policję. Najwięcej z nich dotyczy przekraczania prędkości.

Mamy 48 godzin by nadać bieg zgłoszeniu, to znaczy wysłać odpowiedni patrol, który sprawdzi, czy w danym miejscu faktycznie występuje zagrożenie wskazane na mapie. Jeśli doniesienie zostanie uznane za słuszne to zmieniamy jego status i mamy siedem dni na to, by go zweryfikować, a potem potwierdzić – wyjaśnia starszy aspirant Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Na żółto widać zgłoszenia w trakcje weryfikacji, jak na przykład to o złej organizacji ruchu na ulicy Hallera w Gorlicach, a na zielono – „nowe”, na przykład używanie środków odurzających w budynku przy ulicy Bieckiej w Gorlicach.

Wszystkie sygnały zostaną przez nas sprawdzone, ale pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji – mówi rzecznik gorlickiej komendy policji.

Każdy z nas może wskazać miejsce, które uzna za niebezpieczne. Do dyspozycji mamy 25 oznaczeń – ikonek, dzięki którym określamy rodzaj niebezpieczeństwa.

Z 207 zgłoszeń, które do tej pory otrzymaliśmy, 33 uzyskało status potwierdzonych, ale liczba ta zmienia się z godziny na godzinę – zaznacza starszy aspirant Grzegorz Szczepanek.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Grafika: KPP w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
www 09.11.2016 19:20
A teraz przyjdę do komendy i poproszę o wgląd do protokołów badań jako dostęp do informacji publicznej a jeżeli ktoś ode mnie zażąda okazania dowodu lub innego dokumentu to będzie potraktowane jako łamanie swobód obywatelskich ja zażądam informacji publicznej na okaziciela ponieważ w Gorlicach jest m są p może nowy komendant coś zmieni on jest poza .......

www 07.11.2016 19:20
Czy w przypadku zgłoszenia na bieckiej czy wszystkie osoby są badane czy tylko te które nie mają immunitetu i czy z badań sporządzane są protokoły a może są uzasadnione podstawy zgłoszeń a nie tylko ślepo nie potwierdzać sala ,,,

ReklamaENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
ReklamaBudżet Obywatelski MAŁOPOLSKA - złóż wniosek - 1-31 października 2024
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama ENERGO ELECTRIC – GORLICE ul. 11 Listopada 16 – Dzięki połączeniu doświadczeń i potencjału grupy możemy zagwarantować naszym klientom atrakcyjne warunki handlowe.