Podczas wykładu poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznego użytkowania mieszkań i domów. Wykład miał na celu podniesienie świadomości osób starszych w obliczu zagrożenia, jakim jest pożar oraz tlenek węgla.
- To dla nas bardzo przydatny temat. Na ogół wiemy jak postępować w przypadku powstania pożaru, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że może on powstać bardzo szybko. Dla nas jako dla seniorów, bo bardzo fajna sprawa. Możemy się spotykać na ciekawych wykładach. Była potrzeba stworzenie takiego uniwersytetu, bo jak widać całe kino jest pełne – powiedziała nam pani Grażyna Czech jedna ze słuchaczek.
Uroczysta inauguracja I roku działalności Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku miała miejsce w październiku. Biecki Uniwersytet Złotego Wieku jest owocem współpracy pomiędzy Gminą Biecz, a Uniwersytetem Mari Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W gestii UMCS-u jako uczelni patronackiej leży troska o wysoki poziom zajęć merytorycznych oraz współtworzenie harmonogramu i tematyki zajęć. Wykłady odbywać się będą na terenie Gminy Biecz. W tym roku Biecki Uniwersytet Złotego Wieku stał się 401 tego typu instytucją w Polsce. Pierwszy wykład połączony został ze spotkaniem organizacyjnym oraz projekcją filmu.
- Już w tej chwili mamy zapisanych ponad 130 seniorów i chętnych ciągle przybywa. Są z nami nie tylko mieszkańcy Biecza, ale i całej gminy – mówi Anna Bochenek, koordynator ds. Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku
Dyrektorem Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku jest Mirosław Wędrychowicz, a w skład Rady Programowej wchodzą między innymi: dr Jarosław Gowin – wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Stanisław Michałowski – Rektor UMCS, dr hab. Anna Deryło – Marczewska oraz prof. UMCS – dziekan Wydziału Chemii UMCS.
Napisz komentarz
Komentarze