Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz Wesołoego Alleluja! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Banku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Niech istota Świąt Wielkanocnych napełni Was siłą oraz radością i sprawi, że uśmiech i optymizm będą towarzyszyły Wam każdego dnia Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

13 grudnia 1981, trzydzieści pięć lat później ...

Podziel się
Oceń

Na gorlicki Rynek wyjechały samochody wojskowe oraz radiowozy milicyjne, ludzie protestowali, przy koksownikach funkcjonariusze ZOMO i żołnierze Ludowego Wojska Polskiego ogrzewali zmarznięte ręce ... Tak właśnie wyglądała inscenizacja związana z rocznicą ogłoszenia Stanu Wojennego w Polsce, 13 grudnia 1981 roku.

Głównym celem akcji było przypomnienie wydarzeń Stanu Wojennego oraz wzbudzenie, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, refleksji nad całym okresem PRL-u. Dzień 13 grudnia 1981 przedstawiony jest jako przerwanie dążeń wolnościowych, zapoczątkowanych powstaniem "Solidarności".

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

erre 18.12.2016 13:23
Sceny mocno przesadzone. W naszym mieście tak drastycznie nie było. Można robić młodym wodę z mózgu.Starsi pamiętają lepiej.

shrek łamignat 15.12.2016 13:49
ale kicz, typowy dla WIEŚMAKÓW

Kajetan 13.12.2016 17:35
Jeśli PiS sporządzi jeszcze trochę to będzie powtórka z historii. Już teraz praktycznie jednoosobowe rządy sprawuje p.prezes. Cichy zamach stanu trwa w najlepsze.

baranek 13.12.2016 14:03
Dziś już nikt nic nie może bo jest ograniczony prawnie skoro brakuje silnej ręki Jaruzelskiego.

kościelny 13.12.2016 13:59
Są tacy co dopuścili się likwidacji PRL i miejsc pracy tylko po to by nie pracować i do dziś w kościele udają świętych bo mają za dużo problemów na własnym sumieniu.

filipek 13.12.2016 09:56
Parafialny-czyżbyś pisał o sobie ?!

MARIO spokojnie 13.12.2016 06:35
KOD Gorlice jeszcze nie urósł tak w siłę żeby nas traktować tak jak ich idole z przed lat.

Parafialny 12.12.2016 16:05
Do dziś są tacy że gdzieś działają i na takich należy uważać.

XXX 12.12.2016 15:57
KOMUNO WRÓĆ !!

ogonek 12.12.2016 15:53
To Kościół zlikwidował PRL i miejsca pracy.

Ludwik 12.12.2016 15:27
O Imprezach się chyba Mieszkańców wcześniej informuje!!

40 Latek. 12.12.2016 15:24
W Gorlicach powinni zniknąć wszystkie sklepy które są prowadzone przed rokiem 1981. Bo każdy wie jak wtedy traktowano Klienta.

maria 11.12.2016 22:36
Czy to trening na przyszlosc ? cos jest na rzeczy ?

ReklamaSerdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, aby uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły przez cały nadchodzący czas. Niech te Święta będą pełne pokoju, nadziei oraz pomyślności w podejmowaniu działań. Wesołego Alleluja! życzą Przewodniczący Rady Gminy Gorlice, Mieczysław Skowron oraz Wójt Gminy Gorlice, Jan Przybylski
ReklamaZdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja! życzy Wójt Gminy Moszczenica
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego