Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHONER, okna, drzwi, bramy, rolety, plisy, moskitiery, żaluzje, roletki dzień-noc - Gorlice, ul. Biecka 72A
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Pociąg do teatru odjechał ze stacji Gorlickie Centrum Kultury

Podziel się
Oceń

To było godne uczczenie wyjątkowego dnia kultury, którym był przypadający wczoraj, 25 marca, międzynarodowy dzień teatru. W Gorlickim Centrum Kultury odbyła się seria spektakli teatralnych, pod spinającą je razem nazwą „Pociąg do teatru”.

Korytarze i główny hol GCK zaaranżowano na stację kolejową, a wszyscy pracownicy instytucji wcielili się w role pracowników kolei. Kasy biletowe wydawały kolejowe bilety, można było oddać kurtki do przechowalni, a przed salą teatralną czuwał kontroler biletów.

Punktualnie o godz. 17.17 do odjazdu tego kulturalnego pociągu, sygnał gwizdkiem i donośną komendą „odjazd”, dał zawiadowca stacji Gorlice Glinik, po czym rozpoczęła się wyjątkowa podróż publiczności po stacjach wyznaczanych przez kolejne spektakle grup teatralnych.

Jako pierwszy wystąpił Teatr Czterech Pokoleń ze spektaklem pt. „Mistyfikacja” w reżyserii Teresy Klimek.

O godz. 18.18 Teatr Radość Tworzenia zaprezentował sztukę pt. „Bajka czasem wkracza w życie” w reżyserii Teresy Klimek i Haliny Wąsowskiej-Schirmer.

I tak w kolejnych godzinach i o odpowiadających im minutach, na scenie Gorlickiego Centrum Kultury mogliśmy zobaczyć spektakle, o 19.19 „Tańcz czego rozum nie złamie”, w wykonaniu Teatru Tańca GCK (reżyseria i układy choreograficzne: Katarzyna Pawłowska i Jakub Kruczek).

Dwadzieścia minut po godz. 20, Teatr BWA Sanok (Scena Dorosłych) zaprezentował „Letni Dzień” według Sławomira Mrożka, w reżyserii Sławomira Woźniaka.

O godz. 21:21 widzowie wyszli przed GCK by obejrzeć fireshow w wykonaniu Teatru Eksperymentalnego GCK ERGO.

O 22:22 wystąpiła Grupa teatralna Razem z Ukrainy, prezentując spektakl pt. „Zwykła historia. Rozmowa dla dwojga” (reżyseria: Nadiia Moroz-Olshanska).

Na zakończenie tej kulturalnej uczty, równo o północy, swój występ rozpoczął Łukasza Matuszka w monodramie „Russkij Ostrov” na motywach sztuki Jewgienija Griszkowca pt. „Jak Zjadłem psa” (reżyseria: Łukasz Matuszek).

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaFamilia BM - kostki i płyty brukowe, płyty tarasowe, murki i ogrodzenia - autoryzowany punkt sprzedaży - Strzeszyn 486, Ogród wystawowy BRUK-BET DESIGN - Biecz, ul. Przedmieście Dolne 174,
ReklamaRozpocznij naukę w szkole Żak - szkoły policealne, kursy i szkolenia, licea dla dorosłych - Jasło, ul. Floriańska 17 - tel. 13 446 23 13
ReklamaBudżet Obywatelski MAŁOPOLSKA - złóż wniosek - 1-31 października 2024
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września 2024 - 6 października 2024 | Koncert Dżem, spektakl Usuń ze znajomych
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
Reklama
Reklama Sądecka Jesień Kulturalna 2024 - 6 września - 6 października 2024